Jesteś tutaj:Kultura Pasyjny koncert w gnieźnieńskiej Farze
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 17:26

Pasyjny koncert w gnieźnieńskiej Farze

 
Pasyjny koncert w gnieźnieńskiej Farze fot. Rafał Wichniewicz

W minioną niedzielę w kościele pw. św. Trójcy odbył się koncert w wykonaniu Chóru im. św. Ojca Pio, którym kulturalnie zainaugurowano rozpoczynający się okres Wielkiego Tygodnia.

Gnieźnianie, którzy śledzą poczynania artystów wspomnianego zespołu wokalnego, przynajmniej kilka razy w roku mają pewność iż będzie okazja posłuchać ich śpiewu - w okresie przeglądu muzyki chóralnej, przy ołtarzu na uroczystości Bożego Ciała, w okolicach świąt Bożego Narodzenia, a także w okresie wielkanocnym. Tym razem to właśnie ta ostatnia okazja była powodem, że w kościele farnym zgromadzili się liczni słuchacze, chcący posłuchać przygotowanego specjalnie na tę okazję repertuaru.

Początkowo w ramach koncertu wystąpić miał również Kameralny Zespół Męski "Szpaki", jednak ostatecznie artyści nie mogli się tego dnia pojawić w kościele. Nie znaczy to jednak, iż słuchacze przybyli w niedzielne popołudnie świątyni, wyszli z niej niezaspokojeni muzycznie. Chór im. św. Ojca Pio pod kierunkiem miejscowego organisty Andrzeja Jorasa przygotował bowiem zestaw różnych pieśni po polsku i łacinie, nawiązujących do pasji - przechodząc od przybycia Jezusa do Jerozolimy, po drogę krzyżową i mękę na Golgocie kończąc, wykonano m.in. takie utwory, jak Chwała Chrystusowi, Lacrimosa, Misericordias Domini czy Duszo Chrystusowa.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane