Jesteś tutaj:Kultura Podróż w czasie z Huskarlem - spotkanie z piosenką
wtorek, 16 kwietnia 2019 10:41

Podróż w czasie z Huskarlem - spotkanie z piosenką

  mn
Podróż w czasie z Huskarlem - spotkanie z piosenką fot. Andrzej Srech

Zaraz po świętach zapraszamy do Starego Ratusza na trzecie spotkanie z piosenką. Każdorazowo organizatorzy prezentują muzyków związanych prywatnie bądź artystycznie z Gnieznem.

W każdym spotkaniu chcemy także zachęcić mieszkańców Gniezna do wspólnego śpiewania. Tym razem - do Starego Ratusza zaproszony został Zespół Muzyki Dawnej Huskarl.  To z nimi wyruszymy w muzyczną podróż, której drogi rozsiane są po dawnej Europie. Stary Ratusz wypełni się pieśnią dawną i dawniejszą. Towarzyszyć jej będą archaiczne instrumenty oraz opowieść o tym jak to z muzyką dawniej bywało. Czy zaśpiewasz z nami? 

Huskarl  to muzykanci, pasjonaci oraz miłośnicy historii grający szeroko pojęty  folk : muzykę średniowieczną, renesansową, etniczną, celtycką i folkową. Zespół oparty jest na trzech filarach: wyłącznie tradycyjnym instrumentarium, barwnych średniowiecznych strojach oraz dumnej opowieści o wiekach minionych.

Na co dzień zajmują się odtwórstwem historycznym oraz oprawą imprez: koncertami muzycznymi, muzyczno-tanecznymi, warsztatami  tańców dawnych, warsztatami muzycznymi  oraz odtwarzaniem muzycznej kultury dawnej Europy.  

Podróż w czasie - dawne pieśni z Huskarlem, 23 kwietnia - wtorek - godzina 18:00 w Starym Ratuszu (sala koncertowa). Zapraszamy serdecznie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane