Jesteś tutaj:Kultura Warsztaty tworzenia ilustracji
czwartek, 25 kwietnia 2019 07:55

Warsztaty tworzenia ilustracji

  mn
Warsztaty tworzenia ilustracji zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na warsztaty tworzenia ilustracji książkowych, które odbędą się w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna.

Pierwszym kontaktem z dziełem literackim dziecka jest ilustracja. Obraz pozwala na rozwijanie wyobraźni, spostrzeżeń. Dzięki niemu to co zwykle niedoścignione, nieuchwytne można dokładnie obejrzeć, porównać, dookreślić i nazwać. I to ilustracja otwiera pierwsze drzwi do świata sztuki. To z jakimi obrazami spotyka się mała latorośl, wpłynie na to jakie umiłowanie sztuki wizualnej będzie jej udziałem w przyszłości. 

Obraz to także dla dziecka miejsce eksploracji, zabawy i przygody. Mały twórca, nabywa umiejętności przekształcania tego co chce przekazać, w to co potrafi. A ileż razy widzieliśmy złość, że nie wyszło tak jak powinno, tak jak sobie Antoś, czy Małgosia pomyśleli? Tak, rysowanie to prawdziwa sztuka. Grunt to nie zaniechać prób, ćwiczeń i nie porzucać ochoty na tworzenie.

I tą ochotę wspieramy. Zaprosiliśmy do nas Joannę Ryczkowską absolwentkę Historii Sztuki i Wzornictwa, projektantkę marki Riczi, stylistę i fotografa. Nasz gość będzie autorem warsztatów tworzenia właśnie ilustracji.

Spotkanie w piątek 26 kwietnia o godz. 10.00 w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a. Wydarzenie to przygotowaliśmy z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane