Jesteś tutaj:Kultura Artyści z Traktu w swojej twórczej formie
czwartek, 25 kwietnia 2019 19:32

Artyści z Traktu w swojej twórczej formie

 
Artyści z Traktu w swojej twórczej formie fot. Rafał Wichniewicz

W dużej galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie otwarta została wystawa prac czterech artystów, którzy są również autorami rzeźb zlokalizowanych na Trakcie Królewskim.

W czwartkowy wieczór odbył się wernisaż pt. "Artyści Traktu Królewskiego w Gnieźnie", w ramach której twórcy, których prace zostały wybrane swojego czasu przez jury, a które to znane są już wszystkim mieszkańcom Grodu Lecha, zaprezentowali się od nieco innej strony. Twórczej, ale indywidualnej. W dużej galerii bowiem pojawiły się różne formy rzeźb, stworzone przez Jarosława Boguckiego, Rafała Nowaka oraz Anetę i Macieja Jagodzińskich-Jagenmeer.

- Przedstawiam tu dzisiaj takie moje "radości", a więc taką zabawę ze zwierzętami, kształtami, poszukiwaniem piękna, proporcji, takich "moich" - mówił Rafał Nowak. Maciej Jagodziński-Jagenmeer przyznał: - Zajmujemy się "klasyczną klasyką", czyli portret i rzeźba figuratywno-przedstawieniową. Czujemy się w tym zasadniczo bardziej rzemieślnikami artystycznymi. Obaj artyści podziękowali przy tym za możliwość tworzenia rzeźb dla Traktu Królewskiego. 

Ekspozycję w Miejskim Ośrodku Kultury można oglądać do 20 maja br. Zapraszamy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane