Jesteś tutaj:Kultura Obchody święta 3 Maja
piątek, 26 kwietnia 2019 08:04

Obchody święta 3 Maja

  mn
Obchody święta 3 Maja archiwum redakcji

Samorząd Powiatu Gnieźnieńskiego zaprasza do wzięcia udziału w uroczystości z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Tegoroczne uroczystości zainauguruje msza św. w Katedrze Gnieźnieńskiej w intencji Ojczyzny o godzinie 10.00 Następnie, około godziny 11.30, zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości naszego powiatu na oficjalną uroczystość patriotyczną pod pomnikiem króla Bolesława Chrobrego, podczas której odczytany zostanie Apel Pamięci. Całość wydarzenia zakończy wspólne złożenie okolicznościowych wiązanek. Uczestnicy uroczystości otrzymają również biało-czerwone rozety.

Obchody uświetnią: Kompania Honorowa Wojska Polskiego oraz samorządowa orkiestra dęta. Tego dnia w biało-czerwone barwy udekorowana zostanie również ulica 3 Maja w Gnieźnie. Zachęcamy do radosnego świętowania.

1 komentarz

  • Link do komentarza kibolo niedziela, 28 kwietnia 2019 11:27 napisane przez kibolo

    A co z międzynarodowym Świętem Pracy ustanowionym w 1890 r. dla uczczenia strajku robotników o ośmiogodzinny dzień pracy?Dniem tym jest 1 maja.Jest to również dzień solidarności ludzi pracy całego świata. Rząd polski ustanowił ten dzień Świętem Pracy dopiero w 1950 r.Strajkowali robotnicy nie w Rosji ani ZSRR a w Chicago.To dla przypomnienia.Więc to nie tylko pochody,festyny ale WIELKIE ŚWIĘTO.Co to się dzieje?Co na to pogardzani ludzie pracy?Wyklęty powstań ludu ziemi!!!W Polsce święci się wszystko.Od jaj po wozy drabiniaste.Niech się święci 1 Maja.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane