Jesteś tutaj:Kultura Piknikowe polecenia książkowe od biblioteki
piątek, 26 kwietnia 2019 13:58

Piknikowe polecenia książkowe od biblioteki

  mn
Piknikowe polecenia książkowe od biblioteki archiwum redakcji

Na czas majówkowych pikników, odpoczynku w parkach, ogrodach i altanach, czy wypadów za miasto – mamy książkowy pakiet podręczny.

Dyrektor Biblioteki proponuje i poleca tytuły, które idealnie nadają się do czytania pod przysłowiową "chmurką" – a w świetle majowego słoneczka - tym bardziej. Oto pięć książek, które oprócz nieobciążającego formatu i lekkiej formy przekazu sprawią nam przyjemność i pozwolą wyśmienicie spędzić czas.

Zaczynamy od piątki przesymaptycznych pensjonariuszy Domu Spokojnej Starości Diament. Kiedy dom, w którym zdecydowali się spędzić resztę swego życia przeszedł w nowe ręce, zmienił się nie tylko dyrektor, ale również zdecydowanemu pogorszeniu uległy warunki życia. I tutaj wkracza nasza piątka. Ich perypetie opisano w komedii o kryminalnym zabarwieniu pt.: "Seniorzy w natarciu".

Książka Leszka Kołakowskiego "13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych oraz inne bajki" to doskonała czytelnicza przygoda dla rodziców z dziećmi. Można czytać i odpowiadać na bardzo mądre i niezwykle trudne pytania swoich pociech.

Do Czech zapraszamy przy okazji kolejnego tytułu. Wraz ze znanym czechofilem - Mariuszem Szczygłem przemierzamy ten kraj z pytaniem o stosunek do wiary i do Boga. Z przeprowadzonych rozmów i reporterskich obserwacji powstaje książka "Zrób sobie raj". Lekko, bez zadęcia, dowcipnie i pogodnie nawet w momentach niezwykle trudnych - takim piórem raczy nas Szczygieł.

Kolejna propozycja to coś dla miłośników podróży w miejsca rodzinnych historii. Fascynująca i wzruszająca epicka opowieść Małgorzaty Szumskiej "Zielona sukienka" o przeszłości dziadków Autorki. Pisarka wyrusza tropem losów swoich przodków przez Rosję i Kazachstan. W książce teraźniejszość i przeszłość splata się w jeden warkocz historii.

I trochę kultury obrazkowej, czyli komiks. I tutaj jedna z nowszych odsłon polskiej sztuki komiksu autorstwa Marcina Kołodziejczyka i Marcina Podolca "Morze po kolana". Tekstu niewiele, a całość wspaniała pod względem graficznym. Ci, którzy gustują w naturalistycznych relacjach polskiej prowincji na pewno będą ustatysfakcjonowani.

Lista krótka, ale treściwa. Wszystkie tytuły znajdą Państwo w naszej Bibliotece – polecamy sprawdzić dostępność na stronie www.biblioteka.gniezno.pl w zakładce katalog i… zamówić.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane