Jesteś tutaj:Kultura W zdrowym ciele - zdrowy duch
wtorek, 30 kwietnia 2019 16:51

W zdrowym ciele - zdrowy duch

 
W zdrowym ciele - zdrowy duch zdjęcie nadesłane

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu, w Starym Ratuszu odbywać się będą działania związane z myślą o aktywizacji mieszkańców Gniezna.

Najnowszy projekt "W zdrowym ciele-zdrowy duch" otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Wieloletniego Programu NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Tym samym Stary Ratusz pragnie zachęcić do pierwszego z zaplanowanych warsztatów: Sokół i Seniorzy czyli Uskrzydleni Wiekiem.

Wyrażenie Towarzystwa Gimnastycznego zazwyczaj kojarzy się z młodością, tężyzną. Chcąc odczarować to myślenie, pragniemy znaleźć miejsce w Sokole dla seniorów:Zapraszamy seniorów i młodzież do udziału w przedsięwzięciu, które mamy nadzieję jest istotnym elementem dającym podwaliny tworzenia idealnego pomostu do nawiązania dialogu międzypokoleniowego. W procesie wspólnego tworzenia i realizacji postawionych zadań, skorzystamy z banalnej na pierwszy rzut oka aktywności, jaką jest warsztat plastyczny.

Pod okiem specjalistów (zaproszony do realizacji "Teatr za Miastem") w ramach aktywności poruszone zostaną zagadnienia nawiązujące do łamania stereotypów, konieczności wypracowania nici porozumienia i umiejętności współpracy dwóch nieznanych sobie grup społecznych. To spełnia rolę już nie tylko działania artystycznego, ale również nadaje waloru społecznego oraz aktywizującego. Efektem wspólnego tworzenia dzieł plastycznych w przestrzeni miejskiej – i to w wymiarze wielopokoleniowym, będą prace plastyczne, wyeksponowane obok wystawy „Pod skrzydłami Sokoła. Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Gnieźnie”.

Aby wziąć udział w tych niecodziennych warsztatach należy zgłosić się mailowo do organizatorów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź telefonicznie: 512 411 867. Zgłaszać się można do 10 maja!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane