Jesteś tutaj:Kultura Spektakl taneczny „Mój świat się zaczął dziś”
wtorek, 07 maja 2019 18:12

Spektakl taneczny „Mój świat się zaczął dziś”

  mn
Spektakl taneczny „Mój świat się zaczął dziś” zdjęcie nadesłane

Zapraszamy po raz kolejny na występ, przygotowany przez młodych gnieźnian pod okiem Fundacji Przestrzeń, nawiązujący do lat 20. i 30. ubiegłego stulecia.

Fundacja Przestrzeń działa od niespełna trzech lat. Realizuje warsztaty i organizuje wydarzenia związane z rozwojem artystycznym dzieci i młodzieży. Efektem wielomiesięcznej pracy, jakiej podjęła się organizacja w ramach projektu Każdy cień myśli gorącej dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, jest spektakl taneczny.

20 młodych utalentowanych osób, pod kierunkiem Joanny Szymczak-Imbierowicz i Dominiki Sochackiej-Drzewieckiej, przygotowało przedstawienie pn „Mój świat się zaczął dziś". W ramach warsztatów została przygotowana choreografia do polskiej muzyki z lat 20-tych i 30-tych ubiegłego stulecia. Spektakl składa się także z występu młodych piosenkarzy. Przedstawią oni aranżacje utworów, wśród których pojawi się między innymi znane „Już nigdy" Jerzego Petersburskiego i Andrzeja Własta.

Tancerki na co dzień współpracują w Studio Ruchu i Tańca Euforia, wokalistów usłyszeć można było już w innych projektach muzycznych podejmowanych przez Fundację Przestrzeń. Spektakl miał swoją premierę w lutym tego roku w Dolinie Pojednania. Młodzi artyści wystąpili gościnnie także podczas uroczystości 100lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Czas na Miejski Ośrodek Kultury.

Zapraszamy w niedzielę 19 maja o godz. 16.00 w ramach Królewskiego Salonu Sztuki. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w MOK-u.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane