Jesteś tutaj:Kultura „Ja chcę czytać!!!” czyli Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
czwartek, 09 maja 2019 08:48

„Ja chcę czytać!!!” czyli Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

  mnopr
„Ja chcę czytać!!!” czyli Ogólnopolski Tydzień Bibliotek zdjęcie nadesłane

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek gnieźnieńska książnica zaczęła hucznie – głośnym hasłem „Ja chcę czytać!!!" I czytali - korzystając z gościny maluchów z Przedszkola Nr 17 "Piastowska Gromada" w Gnieźnie.

Dyrektor Biblioteki Piotr Wiśniewski przeczytał dzieciom „Książkę bez obrazków”. Jak zapewne wszyscy wiedzą, dzieci organicznie nie znoszą książek bez obrazków, poza tą jedną. A dlaczego? Bo zmusza ona dorosłych do …mówienia głupich rzeczy! Brawurowe wykonanie przypadło do gustu przedszkolakom. A to nie
był koniec – bo ciekawych zabaw z książką było więcej.

Organizatorzy są pewni, że po powrocie do domu dzieci krzyknęły rodzicom: Ja chcę czytać! I o to chodziło! Przed czytelnikami cały tydzień naprawdę kuszących propozycji. Nie należy zwlekać - warto odwiedzić Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i sprawdzić co dla wszystkich przygotowano.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane