Jesteś tutaj:Kultura Lech Dyblik gościł w Jarząbkowie
poniedziałek, 13 maja 2019 07:41

Lech Dyblik gościł w Jarząbkowie

  mn
Lech Dyblik gościł w Jarząbkowie zdjęcie nadesłane

W piątkowe popołudnie do Jarząbkowa przyjechał Lech Dyblik – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pieśniarz.

Fanom kina znany m.in. z filmów Kiler, Wiedźmin, Pod Mocnym Aniołem oraz obrazów w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, jak Dom zły, Drogówka czy Wołyń, gość odpowiedział na zaproszenie sołtysa Krystiana Rynarzewskiego oraz dzięki przychylności Wójta Gminy Niechanowo Szymona Robaszkiewicza 

W trakcie spotkania aktor w charakterystyczny sposób opowiadał m.in. o zaskakującej historii swojego życia, kulisach pracy na planie serialu Świat według Kiepskich, w którym gra postać złomiarza-filozofa Kazimierza Badury. Wszystko to przeplatane było śpiewem rosyjskich ballad przy akompaniamencie gitary. Aktor przy tym nie ukrywał swojego problemu, jakim jest uzależnienie od alkoholu. 

Zebrani w Wiejskim Domu Kultury mieszkańcy Jarząbkowa i ościennych miejscowości przywitali gościa gorącymi brawami. Lech Dyblik żartobliwie odpowiedział, żeby go nie rozpieszczać oklaskami, bo sukcesy mu szkodzą. Tego wieczoru powodów do śmiechu było znacznie więcej. Jak sam aktor przyznał, „pochłonął mnie wielki świat i moim celem przez wiele lat było robienie światowej kariery w show-biznesie”. Jak się jednak okazuje, sława, pieniądze i znajomości mogą również przyczynić się do powstania problemów, które nazywa sam nazywa swoim upadkiem.

Dla mieszkańców Jarząbkowa przyjazd Lecha Dyblika był niecodziennym wydarzeniem spotkania się z osobą, którą znają z telewizji. Tym większe było zaskoczenie, że aktor przybliżył im historię swojego życia, swojego upadku i powrotu do normalnego, trzeźwego życia. Po występie był czas na zdjęcia, autografy i rozmowy z mieszkańcami, a dzięki uprzejmości Koła Gospodyń Wiejskich z Jarząbkowa i Koła Gospodyń Wiejskich z Mierzewa, goście mogli skosztować pysznych słodkich wypieków i kawy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane