Jesteś tutaj:Kultura I miejsce gnieźnianina w Grand Press Photo
piątek, 17 maja 2019 11:59

I miejsce gnieźnianina w Grand Press Photo

 
Zofia i Aniela - nagrodzone zdjęcie Waldemara Stube w GPP 2019 Zofia i Aniela - nagrodzone zdjęcie Waldemara Stube w GPP 2019 fot. Waldemar Stube

Po raz kolejny przyznano nagrody Grand Press Photo - najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienie w dziedzinie fotografii. Wśród laureatów jest gnieźnianin Waldemar Stube.

W czwartek 16 maja poznaliśmy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2019. Gala odbyła się w Reducie Banku Polskiego w Warszawie, a gościem specjalnym był Espen Rasmussen, norweski fotoreporter, wielokrotny laureat World Press Photo i Pictures of the Year, który w tym roku był również członkiem jury.

W sumie do konkursu zgłoszono 4,5 tysiąca zdjęć z całego kraju, które były oceniane w siedmiu kategoriach w grupie zdjęć pojedynczych i pięciu kategoriach w grupie reportaży. Zgłoszono też 28 prac projektów dokumentalnych. 

Do finału nominowanych zostało 140 zdjęć, a na wspomnianej gali poznaliśmy laureatów. Wśród nich jest gnieźnianin Waldemar Stube, który zajął pierwsze miejsce w kategorii "portret", prezentując fotografię Zofi i i Anieli, sióstr, które w latach 50. jako małe dzieci z niepełnosprawnością intelektualną trafiły do Domu Opieki Sióstr Elżbietanek w Łopiennie, gdzie przebywają do dziś. Gratulujemy!

2 komentarzy

  • Link do komentarza watpiący piątek, 17 maja 2019 18:20 napisane przez watpiący

    Nie jestem pewien, czy tak powinno być, że osoby niepełnosprawne umysłowo sa fotografowane, bo niby, jako kto? One nie wiedzą, ze są eksponatami i jako niespełne intelektu nie mogą chyba samodzielnie wyrazić zgody na to? Fotografia ogólnie podoba mi się i może lepiej by było, żeby nie pisać, że sa one takie, a nie inne?

  • Link do komentarza Marco piątek, 17 maja 2019 12:53 napisane przez Marco

    Dobrych fachowców należy doceniać. I tak zrobiono i tym razem. Brawo !!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane