Wydrukuj tę stronę
piątek, 17 maja 2019 11:59

I miejsce gnieźnianina w Grand Press Photo

 
Zofia i Aniela - nagrodzone zdjęcie Waldemara Stube w GPP 2019 Zofia i Aniela - nagrodzone zdjęcie Waldemara Stube w GPP 2019 fot. Waldemar Stube

Po raz kolejny przyznano nagrody Grand Press Photo - najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienie w dziedzinie fotografii. Wśród laureatów jest gnieźnianin Waldemar Stube.

W czwartek 16 maja poznaliśmy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2019. Gala odbyła się w Reducie Banku Polskiego w Warszawie, a gościem specjalnym był Espen Rasmussen, norweski fotoreporter, wielokrotny laureat World Press Photo i Pictures of the Year, który w tym roku był również członkiem jury.

W sumie do konkursu zgłoszono 4,5 tysiąca zdjęć z całego kraju, które były oceniane w siedmiu kategoriach w grupie zdjęć pojedynczych i pięciu kategoriach w grupie reportaży. Zgłoszono też 28 prac projektów dokumentalnych. 

Do finału nominowanych zostało 140 zdjęć, a na wspomnianej gali poznaliśmy laureatów. Wśród nich jest gnieźnianin Waldemar Stube, który zajął pierwsze miejsce w kategorii "portret", prezentując fotografię Zofi i i Anieli, sióstr, które w latach 50. jako małe dzieci z niepełnosprawnością intelektualną trafiły do Domu Opieki Sióstr Elżbietanek w Łopiennie, gdzie przebywają do dziś. Gratulujemy!

2 komentarzy