Jesteś tutaj:Kultura Latarnia zainaugurowała drugi sezon działalności na Wenecji
piątek, 17 maja 2019 20:50

Latarnia zainaugurowała drugi sezon działalności na Wenecji

 
Latarnia zainaugurowała drugi sezon działalności na Wenecji fot. Rafał Wichniewicz

Spora grupa gnieźnian wybrała się w piątkowy wieczór nad Jezioro Jelonek, gdzie po zimowej przerwie ponownie ruszyła Latarnia na Wenei.

Wzorem ubiegłego roku, w miejscu gdzie dawniej znajdowała się Garbarnia Rogowskich, ruszyła po raz kolejny (wciąż nowa na gnieźnieńskim gruncie) inicjatywa kulturalna, jaką jest Latarnia na Wenei. W ten sposób po wielu latach teren nad popularną "Wenecją" ożył nie tylko sportowo, ale też muzyczno-artystycznie. 

Przypomnijmy iż projekt Latarnia na Wenei była zwycięzcą ubiegłorocznego konkursu, ogłoszonego przez firmę Velux z okazji jej 20-lecia działalności w Polsce. Zgłoszony przez Stowarzyszenie Ośla Ławka został wprowadzony w życie i pod konie czerwca 2018 roku wystartował, od razu zwracając uwagę sporej grupy mieszkańców. Przez kilka miesięcy odbyło się w tym miejscu sporo inicjatyw kulturalnych, edukacyjnych oraz twórczych, przyciągających różne grupy społeczne. Nie brakowało też koncertów i nie mogło go też zabraknąć na tegorocznej inauguracji sezonu.

W piątkowy wieczór 17 maja Latarnia na Wenei wypełniła się zapachami potraw przygotowanych na grillu, a wraz z zachodzącym powoli słońcem wypełniła się muzyką, wygrywaną przez wyjątkową grupę, jaką jest Manufaktura Dixie Band (wraz z gośćmi). Wszystkich zgromadzonych powitał Szczun z Karei, który tym razem przybliżył pokrótce i w swoim gwarowym stylu historię dobrze znanej gnieźnianom Wenecji. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza zawiedziony niedziela, 19 maja 2019 08:27 napisane przez zawiedziony

    Gniezno, ktore ma taką perelke w środku i nie potrafi tego wykorzystac w celach rekreacyjnych jest po prostu do d...... A pamiętacie Panstwo, jak i co obiecal Budasz w kampanii wyborczej przed pierwsza swoją kadencja? Oszukal nas, niczego w tym miejscu nawet nie zaczął. A ludziska kolejny raz go wybrali i czekaj tatka latka.

  • Link do komentarza Marek .Z. sobota, 18 maja 2019 07:35 napisane przez Marek .Z.

    LATARNIA nad Weneją to taki piękny klubik gdzie podstawą wspaniałej, rodzinnej atmosfery jest ............LUZIK.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane