Jesteś tutaj:Kultura Powiatowy Dzień Dziecka już w najbliższy piątek
poniedziałek, 20 maja 2019 10:48

Powiatowy Dzień Dziecka już w najbliższy piątek

  mn
Powiatowy Dzień Dziecka już w najbliższy piątek zdjęcie nadesłane

Zapraszamy dzieci oraz osoby dorosłe na Powiatowy Dzień Dziecka, który odbędzie się w najbliższy piątek 24 maja na os. Piastowskim.

 

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 od "Wielkiej wyprawy Króla Juliana", przygotowanej przez Grupę Artystyczną Illuminati. Perypetie zebry, lwa i hipopotama oraz zwariowanych pingwinów ze swoimi tajnymi wynalazkami, to nie tylko świat barwnych przygód, ale przede wszystkim opowieść o przyjaźni, która mimo wielu przeszkód zawsze okazuje się być najważniejsza.

Po spektaklu wszyscy są zaproszeni na warsztaty muzyczno-taneczne, warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy sportowe. Będzie okazja poznać muzykę różnych kontynentów, pokazy tańca oraz piaskowe obrazy tworzone przez Malarzy Ulotnych. Pod okiem animatorów i instruktorów każdy będzie mógł wziąć udział w tanecznej podróży po świecie, zajęciach plastycznych, czy zabawach sportowych.

Nie zabraknie też kultury regionalnej, jaką pozostawili nasi wielkopolscy przodkowie. Przy dźwiękach kapeli dudziarskiej będzie okazja nauczyć się ludowego tańca oraz tradycyjnych wielkopolskich przyśpiewek. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w rozgrywkach warcabów stupolowych.

Organizatorem imprezy zaplanowanej na 24 maja o godzinie 17:00 jest Starostwo powiatowe i Centrum Kultury „Scena to dziwna” przy współorganizacji Przedszkola nr 17 „Piastowska Gromada” i Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zapraszamy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane