Jesteś tutaj:Kultura 40. rocznica wizyty Jana Pawła II
wtorek, 21 maja 2019 11:32

40. rocznica wizyty Jana Pawła II

 

Już za kilka dni odbędą się uroczystości, związane z pielgrzymką Papieża Polaka do Polski. Na spotkanie na dawne błonia w Lesie Miejskim zaprasza Gmina Czerniejewo wspólnie z Archidiecezją Gnieźnieńską.

Z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, podczas której odwiedził on również Gniezno, odbędą się uroczystości połączone z modlitwami i Apelem Jasnogórskim. Rozpoczną się one na terenie dawnego poligonu, w miejscu lądowania papieskiego śmigłowca, 3 czerwca br. o godzinie 18:30 programem słowno-muzycznym Szkoły Podstawowej w Żydowie, po której przewidziane jest nabożeństwo z kazaniem Prymasa Polski. Około 19:30 odbędzie się koncert, a o 20:30 zaplanowano ciepły posiłek dla uczestników spotkania. O 21:00 odbędzie się Apel Jasnogórski.

Dla osób, które nie mogą dojechać na miejsce, uruchomiony zostanie darmowy autobus MPK Gniezno. Wyruszy on o 17:30 z przystanku przy ul. Łubieńskiego. Powrót o godzinie 21:15 do Żydowa (jeden autobus) i o 21:30 trzy autobusy do Gniezna na ul. Łubieńskiego.

Organizatorzy zapraszają również do udziału w rajdach pieszych, organizowanych przez PTTK oraz Towarzystwo Przyjaciół Żydowa.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane