Wydrukuj tę stronę
wtorek, 21 maja 2019 16:01

Gnieźnieńskie muzeum nagrodzone Grand Prix i statuetką Izabelli

  mn
Gnieźnieńskie muzeum nagrodzone Grand Prix i statuetką Izabelli zdjęcie nadesłane

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zdobyło Grand Prix w konkursie Izabella 2018 na "Wydarzenie Muzealne Roku" w województwie wielkopolskim.

To duże wyróżnienie, ponieważ do konkursu nadesłano ponad 50 zgłoszeń. Statuetkę "Izabelli" dyrektor MPPP w Gnieźnie, dr Michał Bogacki, odebrał z rąk honorowego patrona konkursu, marszałka województwa, Marka Woźniaka.

Grand Prix zostało przyznane w kategorii Konserwacja, Ochrona Dziedzictwa Kultury, Inwestycje. W plebiscycie, organizowanym przez Fundację Muzeów Wielkopolskich, gnieźnieńska placówka została nagrodzona za remont i modernizację przestrzeni muzealnych, oddanych do użytku w 2018 roku. Dzięki temu przedsięwzięciu, zwiedzającym udostępniono pięć nowych wystaw stałych i nowoczesne urządzenia ekspozycyjne.

Poza Grand Prix Muzeum Początków Państwa Polskiego zajęło trzecie miejsce w kategorii Działalność Edukacyjna, Promocyjna i Marketingowa. Tu kapituła konkursu Izabella 2018 doceniła projekt "Koleje Wolności 1918-2018", którego finał odbył się w październiku ubiegłego roku na Dworcu Letnim w Poznaniu.

2 komentarzy