Wydrukuj tę stronę
piątek, 24 maja 2019 19:40

Dzień dziecka na os. Piastowskim

 
Dzień dziecka na os. Piastowskim fot. Rafał Wichniewicz

Tłumy dzieci przybyły w piątkowe popołudnie na dzieciniec położony na os. Piastowskim, gdzie odbywały się powiatowe obchody ich święta.

Na wspólną wyprawę wszystkich uczestników wydarzenia (także dorosłych) zabrał Król Julian wraz z całą ekipą rodem z filmowego Madagaskaru, którzy tego dnia przybyli do Gniezna. Ich wspólny czas urozmaicony został z inicjatywy Starostwa Powiatowego, Centrum Kultury Scena To Dziwna oraz Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, na których to zaproszenie odpowiedziało wielu mieszkańców nie tylko Winiar, ale i innych części miasta.

Poza występem bajkowych zwierząt, a także stałymi atrakcjami znajdującymi się na placu zabaw, goście mogli liczyć także na różne gry i zabawy przygotowane na te okazje, w tym także sypanie kolorowego piasku przez Malarzy Ulotnych, poznać muzykę i tańce z innych krajów, ale także i nasze, rodzime. Każdy najmłodszy uczestnik wydarzenia mógł liczyć na popcorn lub watę cukrową, a także słodki poczęstunek od przebierańców, których pełno pojawiło się tego dnia na dziecińcu.

Galeria

5 komentarzy