Jesteś tutaj:Blogi Czy Koalicja Tomasza Budasza zagłosuje za odrzuceniem ideologii LGBT?
poniedziałek, 27 maja 2019 07:16

Czy Koalicja Tomasza Budasza zagłosuje za odrzuceniem ideologii LGBT?

  Norbert Wojski

Już w najbliższą środę na sesji Rady Miasta Gniezna zostanie poddana pod głosowanie deklaracja „Gniezno miastem wolnym od ideologii LGBT”.

Jak do tej pory sam Prezydent Tomasz Budasz nie przedstawił swojego własnego stanowiska wobec ideologii LGBT, natomiast uzasadniając swoje decyzje dotyczące marszu równości, wyraźnie dał do zrozumienia, że jest mu bliżej do środowisk LGBT niż do osób, które tym ideologiom się przeciwstawiają, pisząc „że w jednym miejscu i czasie spotkają się ze sobą bardzo zantagonizowani przedstawiciele rożnych grup społecznych, m.in. zwolennicy środowisk LGBT, a także grupy radykalno-prawicowe, kibicowskie i tym podobne”. Być może Prezydent Tomasz Budasz uważa tak, jak poseł PO Rafał Grupiński, by teraz tego nie eksponować, bo ich pogonią, a wszystko zostawić do załatwienia po wyborach jesiennych. Jedno jest pewne: zdanie Tomasza Budasza w tej sprawie poznamy po tym jak zagłosuje Koalicja Tomasza Budasza na środowej sesji Rady Miasta w sprawie przyjęcia wspomnianej deklaracji. Do tej pory jak jeden mąż wszyscy podnosili ręce w tym samym momencie.

Poniżej przedstawiamy całą treść deklaracji autorstwa radnego Pawła Kamińskiego:

Deklaracja Rady Miasta Gniezna w sprawie powstrzymania ideologii środowisk LGBT

(skrót od: lesbijki, geje, biseksualiści, transseksualiści) przez wspólnotę samorządową:

Gniezno miastem wolnym od ideologii LGBT”

Mając na względzie ponad tysiącletnią historię Państwa Polskiego, którego chrześcijańskie źródło wybiło właśnie w Gnieźnie oraz zasady życia społecznego regulowanego prawem naturalnym, wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec wszelkich ideologii LGBT, które uderzają w wychowanie młodych pokoleń, trwale deformują kształt naturalnej rodziny jako gwaranta rozwoju społeczeństwa:

1. Dokonamy wszelkich starań, by chronić nasze dzieci przed demoralizującą, deprawującą i niszczącą seksualizacją wg pseudopostępowych standardów Światowej Organizacji Zdrowia i nie pozwolimy na obecność w naszych szkołach tzw. „edukatorów” seksualnych.

2. Nie wyrażamy zgody na obecność w szkołach tzw. latarników, czyli funkcjonariuszy ideologicznej poprawności. Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców.

3. Zapewnimy obronę systemu oświaty przed propagandą LGBT, która zagraża prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia.

4. Nie pozwolimy na wywieranie jakiejkolwiek administracyjnej presji na rzecz stosowania politycznej poprawności, zwanej słusznie homopropagandą.

Jednocześnie deklarujemy, że w sferze działań publicznych, pozostaniemy wierni wielowiekowej tradycji ukształtowanej w ramach cywilizacji łacińskiej.

19 komentarzy

 • Link do komentarza wilk piątek, 07 czerwca 2019 15:56 napisane przez wilk

  Najlepiej niech ćwiczenia latarnicy LGBT przeprowadzą w Urzędzie Miejskim na tolerancyjnych rajcach lub urzędnikach i urzędniczkach !!!! Najlepiej od razu zajęcia praktyczne na żywych organizmach np. zakładanie prezerwatyw czy szybka masturbacja albo dotykanie ciała osoby drugiej płci i rozpoznawanie płciowości !!!! Kto jest za tym ,by tak było ????? RADNI bądźcie odważni,pokażcie,że potraficie coś w końcu, nie tylko same PODWYŻKI !!!!!

 • Link do komentarza dyrektor piątek, 07 czerwca 2019 15:14 napisane przez dyrektor

  Do Endri - lista hanby? To takie typki, jak ty komentatorze!

 • Link do komentarza Babcia Krysia piątek, 07 czerwca 2019 11:06 napisane przez Babcia Krysia

  Ad. Zbyszek46 - a ja proponuję, by w ramach tych zajęc LGTBT uczono w ramach zajęć praktycznych w placówkach oswiatowych Twoich wnukow i prawnukow masturbacji, co jest jednym z czolowych zadań tej postępowej akcji. A może chcesz posłużyc jako okaz do ćwiczeń? Wszak piszesz, że ci, ktorzy sie temu sprzeciwiają sa zaściankowi, więc odwagi Mosci Panie!

 • Link do komentarza Endrju środa, 05 czerwca 2019 16:06 napisane przez Endrju

  Lista hańby się powiększa. Po Lechu Kaczyńskim (Warszawa-PiS), Ryszardzie Grobelnym (Poznań - PO), Krzysztofie Żuku (Lublin-PO), Tomaszu Budaszu (Gniezno-PO) dołącza Tadeusz Ferenc (Rzeszów - SLD).

 • Link do komentarza zbyszek46 środa, 05 czerwca 2019 11:50 napisane przez zbyszek46

  Mam nadzieję, że wyrzuci ją do kosza. Bo ta deklaracja - delikatnie mówiąc - to przejaw ignorancji, zaściankowości i homofobicznej mentalności. Ja proponuję inne hasło: "Gniezno miastem wolnym od głupoty". Pozdrawiam wszystkich!

 • Link do komentarza Jacek sobota, 01 czerwca 2019 11:50 napisane przez Jacek

  No i zdjęli z porządku obrad, najbardziej tchórzliwe z możliwych posunięć. Tacy właśnie są ludzie PO - nie brać odpowiedzialności, przeczekać, zniknąć, przemilczeć i w końcu nic nie robić bo można przecież zaszkodzić karierze. Bezpłciowe i mdłe rządy.

 • Link do komentarza :-)))))))))))) wtorek, 28 maja 2019 08:56 napisane przez :-))))))))))))

  a co ma zrobić ? a co zrobił w 2015 roku przy obchodach "wyzwolenia" Gniezna - powiedział że udziału nie weźmie ale udzielił pomocy w organizacji :-)))))))))))))))))))))) myślę że tu też coś wymyślą, może jakąś imprezę rodzinną albo pilny wyjazd drużynowy do zaprzyjaźnionego miasta zagranicznego na ważną konferencję celem zwiększenia ruchu turystycznego albo wymiany handlowej dżemów :-)))))))))))

 • Link do komentarza Lady wtorek, 28 maja 2019 08:55 napisane przez Lady

  Gniezno - miasto kościołów. A Kościół milczy. Tylko przeprasza przeprasza i przeprasza. Jaki jest głos Kościoła w tej sprawie? W Gnieźnie jak się okazuje - żaden.

 • Link do komentarza Prezes wtorek, 28 maja 2019 00:50 napisane przez Prezes

  Ludzie - na co Wy liczycie ? W Gnieźnie, przy tej koalicji ( przypominam PO, SLD i Nowoczesna ), ta deklaracja nie ma żadnych szans na przejście. Trzeba nacisków społecznych - pokazywania tych wszystkich, którzy się identyfikują z ideologią LGBT z imienia i nazwiska oraz czynów, których dokonują to może się coś zmieni, ale to daleka droga.

 • Link do komentarza Piter wtorek, 28 maja 2019 00:38 napisane przez Piter

  Rada Miasta to w dużej mierze nauczyciele ! teraz zobaczymy co chcą uczyć nasze dzieci !!!!

 • Link do komentarza Norma poniedziałek, 27 maja 2019 23:10 napisane przez Norma

  Dio jakiegoś Prusakiewicza - niech twoje dzieci naucza się masturbacji i homoseksualizacji w tych gnieźnieńskich szkołach, bo przecież wg ciebie to takie postępowe. A może jeszcze ciekawsze techniki twojej seksualnej obsesji każesz Budaszowi wprowadzić do szkół i może nawet przedszkoli? Jak postęp, to postęp, odważny bohaterze!

 • Link do komentarza Koryfeusz poniedziałek, 27 maja 2019 23:05 napisane przez Koryfeusz

  Sądzę, że projekt może być zdjęty z porządku obrad. Jest to projekt po prostu niewygodny, nad którym władza nie chciałaby głosować. Zobaczymy w środę jak to będzie i jakie rozwiązanie zostanie wybrane?

 • Link do komentarza guzik z perełką poniedziałek, 27 maja 2019 17:38 napisane przez guzik z perełką

  No panie Budasz ciekawe co pan teraz zrobi .... i niech się Pan nie mogą od głosowania !

 • Link do komentarza k poniedziałek, 27 maja 2019 17:09 napisane przez k

  70-80 % pracowników Watykanu to geje.Kto chroni nasze dzieci przed demoralizującą, deprawującą i niszczącą seksualizacją,działalnością tych zboczeńców jak to sami katolicy takich nazywają?

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 27 maja 2019 16:11 napisane przez wilk

  Sam el presidento jest jak chorągiewka na wietrze, wspiera post komunę i tęczowe środowisko ,która będzie głosowała przeciw tej deklaracji !!!! Jeśli będzie inaczej,to się osobiście zdziwię !!!!

 • Link do komentarza Piotr Prusakiewicz poniedziałek, 27 maja 2019 12:52 napisane przez Piotr Prusakiewicz

  Radni z Koalicji nie ulegajcie obsesji Panów : Wojskiego i Kamińskiego!

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 27 maja 2019 11:29 napisane przez urzędas

  Precz z seksem w szkołach, kościołach i na ulicach. Co do kościołów to sprawa ich hierarchów, żeby wreszcie zrobili porządek nie tylko z pedofilią, ale też z homoseksualistami. A co do szkół i ulicy to sprawa poważna i arcyważna. To sprawa Budasza i jego spółki w radzie miejskiej, i niech się nie zastawia radnymi, bo oni tak podniosą rączki, jak on in będzie kazał!

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 27 maja 2019 09:38 napisane przez wyborca

  i bardzo dobrze, ładny mądry tekst deklaracji, (Sprawdzamy? ) tego, co jeździł na pielgrzymki rowerowe przed wyborami, budasz nic nie zrobi jak mu się nie opłaci... zobaczymy.
  bardzo dobrze Panie Radny Kamiński
  czekamy,

 • Link do komentarza megaloman poniedziałek, 27 maja 2019 09:00 napisane przez megaloman

  Ja tam się nie zdziwię jak na potrzebę chwili zmieni zdanie , wiem coś o tym

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane