Jesteś tutaj:Kultura Policyjny piknik już w niedzielę
piątek, 14 czerwca 2019 09:25

Policyjny piknik już w niedzielę

 

Z okazji 100. rocznicy powołania formacji polskiej Policji, na gnieźnieńskim Rynku odbędzie się piknik, w trakcie którego nie zabraknie atrakcji dla wszystkich.

Gnieźnieńscy mundurowi zapraszają na piknik z okazji obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, przebiegający pod hasłem "Od 100 lat jesteśmy z Wami". Odbędzie się on w niedzielę 16 czerwca na gnieźnieńskim Rynku o godzinie 15:00.

W ramach wydarzenia zaprezentowana zostanie wystawa fotografii oraz pamiątek, związanych z funkcjonowaniem Policji na terenie powiatu gnieźnieńskiego przez ostatni wiek. Większości tych zdjęć oraz wiadomości do tej pory nigdy nie prezentowano publicznie.

Ponadto odbędą się pokazy tresury psa policyjnego, gry i zabawy dla dzieci, loteria fantowa, wystawa broni zabytkowej, zapoznanie z tajnikami techniki kryminalistycznej oraz wystawa sprzętu Wydziału Ruchu Drogowego. Ponadto będzie okazja do nauki pierwszej pomocy przedmedycznej, a także pokaz specjalistycznego sprzętu z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Wyjątkową atrakcją będzie także skok spadochronowy wykonany nad Gnieznem.

Ponadto dla wszystkich uczestników zapewniony będzie poczęstunek w postaci grochówki oraz tortu z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane