Jesteś tutaj:Kultura Dzień Wolności i Praw Obywatelskich z teatralnym występem
wtorek, 28 maja 2019 10:20

Dzień Wolności i Praw Obywatelskich z teatralnym występem

  mnopr
Dzień Wolności i Praw Obywatelskich z teatralnym występem zdjęcie nadesłane

Już za kilka dni odbywać się będą Obchody Dnia Wolności i Praw Obywatelskich, organizowane przez Centrum Kultury „Scena to dziwna”.

Wydarzenie zostało zaplanowane na 4 czerwca i tego dnia, a właściwie wieczoru (o 21:30), na gnieźnieńskim Rynku wystąpi Teatr Ósmego Dnia ze spektaklem Summit 2.0. Stanowi on próbę pokazania władców świata, celebrytów, którzy lśnią i bawią się kosztem zwykłych ludzi, i – wyalienowani z rzeczywistości – decydują o ich losach. Sceptycznie dopuszczają oni do swojego grona przybysza zza żelaznej kurtyny nadjeżdżającego prymitywnym wehikułem – i w końcu zapraszają go na wielką ucztę, której głównym daniem jest żywy człowiek podzielony na tusze […]. Światu rządzących przeciwstawiony zostaje świat nowych pokoleń – ludzi młodych, którzy wybierają inne życie, inny styl. Te dwie rzeczywistości konfrontują się w przedstawieniu.

Zapowiedzią i wprowadzeniem do wieczornego spektaklu będzie o godzinie 12.00 w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie, ul Kostrzewskiego 5-7 konferencja „Moja droga do wolności”. Zaproszeni goście ze środowisk artystycznych, akademickich i samorządowych podzielą się swoimi doświadczeniami w organizacji wydarzeń mających na celu propagowanie idei wolności. Poznamy kulisy powstania i ewolucji Teatru Ósmego Dnia, dowiemy się z ust zaproszonych gości specjalnych - skąd i w jaki sposób znalazł się na placu przy Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie – fragment muru berlińskiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane