Jesteś tutaj:Blogi Czy radny Kuczma świadomie wprowadził Radę Miasta w błąd?
piątek, 31 maja 2019 07:01

Czy radny Kuczma świadomie wprowadził Radę Miasta w błąd? Wyróżniony

  Norbert Wojski

Radny Artur Kuczma, zgłaszając wniosek o usunięcie głosowania nad deklaracją „Gniezno wolne od ideologii LGBT”, wprowadził radę miasta w błąd.

Powołał się przy tym na Artykuł 7 i 18 Ustawy o samorządzie gminnym twierdząc, że deklaracja wykracza poza zakres obowiązków gminy. Tymczasem przepisy te jasno wskazują:

Art. 7. 1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:
8) edukacji publicznej;

Art. 18. 1. Do właściwości rady gminy należą wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania gminy, o ile ustawy nie stanowią inaczej.
2. Do wyłącznej właściwości rady gminy należy:
1) uchwalanie statutu gminy;

Deklaracja „Gniezno wolne od ideologii LGBT” dotyczy praktycznie w całości właśnie edukacji publicznej (wyraźnie o tym mówią pierwsze trzy punkty, ostatni czwarty także może odwoływać się do edukacji publicznej)

Także zapisy w statucie Miasta Gniezna wyraźnie wskazują:

§ 23.
2. Oprócz uchwał Rada może podejmować:
1) postanowienia proceduralne,
2) deklaracje – zawierające samozobowiązanie się do określonego postępowania,
3) stanowiska w określonej sprawie,
4) apele – zawierające formalnie niewiążące wezwania adresatów zewnętrznych do określonego postępowania, podjęcia inicjatywy czy zadania,
5) opinie – zawierające oświadczenia wiedzy oraz oceny.

Poproszony o komentarz radny Paweł Kamiński powiedział: „Rada może nawet przegłosować, że w środę jest niedziela, ale nie zmieni to faktu, że się ośmieszy. Podobnie było w tym przypadku, ośmieszyła się bardzo (Koalicja Tomasza Budasza), bo przecież inne samorządy w Polsce, podejmowały tego typu deklaracje, a nawet głosowały za przyjęciem Karty LGBT. Nasza deklaracja ma na celu ochronę dzieci w szkołach przed zgubnymi skutkami seksedukacji, jeśli radni Koalicji Tomasza Budasza nie chcą przyjąć stanowiska w tak ważnej sprawie to wyraźnie dają do zrozumienia, że furtka do wprowadzania w przyszłości karty LGBT jest w Gnieźnie przy takiej opcji politycznej jak najbardziej możliwa. Wyraźnie widać, że radni Koalicji Tomasza Budasza chodzą na pasku środowisk LGBT, bo przecież są tam wieloletni radni i wątpię, żeby nie wiedzieli, że to co powiedział radny Kuczma jest nieprawdą. Sam radny Kuczma uczestniczył zresztą w marszu równości, a na kwietniowym posiedzeniu komisji promocji zachwycał się organizacją marszu. Muszę jeszcze skomentować opinię (którą przeczytałem w mediach) wyrażoną przez radnego Dariusza Banickiego, nauczyciela i przewodniczącego komisji edukacji. Jeśli radny w tej deklaracji widzi rozwiązywanie kwestii etycznych, a nie zauważa ochrony dzieci przed demoralizacją, to nie powinien być przewodniczącym komisji edukacji, bo nigdy nie będzie dbał o system edukacji, w którym na pierwszym miejscu jest dobro dziecka. I na koniec: zbieramy podpisy mieszkańców za przyjęciem przez Radę Miasta Gniezno deklaracji „Gniezno miastem wolnym od ideologii LGBT” i zgłaszamy ją na czerwcową sesję Rady Miasta. Druk zbierania podpisów można pobrać tutaj, a wypełnione karty proszę przynieść do 10 czerwca do biura posła Krzysztofa Ostrowskiego przy ul. Franciszkańskiej 1.

30 komentarzy

 • Link do komentarza Lady środa, 12 czerwca 2019 08:51 napisane przez Lady

  https://wpolityce.pl/polityka/450528-czy-gniezno-przyjmie-deklaracje-miasta-wolnego-od-lgbt

  Jest akcja - podoba mi się! Pozdrawiam pana Pawła.

 • Link do komentarza Wadera niedziela, 09 czerwca 2019 16:05 napisane przez Wadera

  @ Obserwator - proszę jaśniej sformułować swój komentarz, bo nie kumam, o co tobie idzie.

 • Link do komentarza Obserwator czwartek, 06 czerwca 2019 16:45 napisane przez Obserwator

  Nie jestem za ani przeciw, ale czy art. 13 konstytucji nie wskazuje jakie dwie ideologie są w tym kraju zakazane?

 • Link do komentarza mjj środa, 05 czerwca 2019 23:05 napisane przez mjj

  Radny Banciki nie rozumie w ogóle o co chodzi, a to, co powiedział Kujawa, to jest groteska. Panowie Kujawa i Banicki, czy zapoznali się Panowie w ogóle z tym, co głosi na ten temat ta cała akcja LGBT? Odnosi się wrażenie, ze panowie nie odrobili zadania, a wypowiadają się jak eksperci! Otóż ta słynna karta wprowadza indoktrynację od pierwszych lat życia. To jest dokument, który zawiera szereg bardzo groźnych rozwiązań. Panowie ocknijcie się, ta karta ma za zadanie edukację seksualną według standardów WHO. standardy WHO są przedmiotem powszechnej krytyki. Znajdują się w nich zapisy m.in. o zabawach w lekarza, gdy dzieci mają mniej niż cztery lata. Do dzieci od czterech do sześciu lat dedykowane są tematy dotyczące masturbacji. W wieku pomiędzy sześcioma a dziewięcioma latami mowa jest o antykoncepcji i „seksie w internecie”, a od dziewiątego do 12. roku życia o różnych zachowaniach seksualnych . Pan Kujawa chyba także nie rozumie czym sa tzw. latarnicy w szkołach. „Latarnik” ma być w zamierzeniu rzecznikiem popierającym osoby, u których dopatrzy się preferencji LGBT i ma takie osoby „popierać”. To ewidentnie funkcja o charakterze politycznym. I jeszcze jedno, w niektórych szkołach naszego województwa bez zgody rodziców i ku zaskoczeniu uczniów takie seksedukatorki już zaczęły wędrówki po szkołach. Czy to takie złe, że gnieźnieńscy radni chcą uchronić dzieci przed zgubnymi skutkami przedwczesnej i niezgodnej z przepisami o wychowaniu dzieci edukacji seksualnej???

 • Link do komentarza Anna środa, 05 czerwca 2019 09:47 napisane przez Anna

  Kuczma to Nowoczesna

 • Link do komentarza zainteresowany wyborca środa, 05 czerwca 2019 09:35 napisane przez zainteresowany wyborca

  Kamińskiego dziennikarze zapytali i on uzasadnił w mediach swój punkt widzenia, a dlaczego dziennikarze są tak łaskawi i nie zapytają poszczególnych innych radnych, co o tej deklaracji myślą, ale prywatnie, nie żeby odpowiadali w imieniu klubu czy koalicji. To by się okazało, kto jest kim i za czym stoi.

 • Link do komentarza żenada wtorek, 04 czerwca 2019 07:37 napisane przez żenada

  Zenonie , w porządku , niech sobie przegłosują za lub przeciw, chyba mamy demokrację ? Ale to co oni zrobili z tym odrzuceniem to jawna kpina z prawa, pozostałych radnych oraz nas wyborców - w nawiązaniu chociażby do przyjętych deklaracji LGBT przez inne samorządy. Odrzucili głosowanie nad tą deklaracją bo czego się bali skoro i tak by przegłosowali jej nie przyjęcie , myśleli że tym sposobem unikną niechcianej opinii ?

 • Link do komentarza Czapla poniedziałek, 03 czerwca 2019 23:55 napisane przez Czapla

  Odsłuchałem sesji to była ustawka. Wstyd pastor B.

 • Link do komentarza Gizela poniedziałek, 03 czerwca 2019 22:44 napisane przez Gizela

  @ antonio - Bo ni to zdjęli faktycznie ze strachu, bo pewnie prywatnie wielu z nich w skrytości ducha są przeciw, ale w masie muszą się poddać presji swojego guru i głosować w tym przypadku zgodnie z duchem "europejskiej poprawności".

 • Link do komentarza antonio poniedziałek, 03 czerwca 2019 13:27 napisane przez antonio

  @Zenon: no to w czym problem żeby poddać pod głosowanie taką deklarację? Jeśli Koalicja T. Budasza jest przeciw to ją odrzuci i nie będzie problemu. Wszystko będzie jasne... Zdejmowanie jej z porządku obrad jest zwykłym tchórzostwem. Albo towarzystwo koalicyjne ma jaja albo jest fałszywe...

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 03 czerwca 2019 02:41 napisane przez wilk

  A jak by dzisiaj młodzież nazwała takich jak radni Kuczma,Banicki,Kujawa ?????

 • Link do komentarza Z.K. niedziela, 02 czerwca 2019 21:37 napisane przez Z.K.

  Do M:) szanowny komentatorze, to nie Pan Bóg odbiera rozum. On go nam dał. Rozum odbiera szatan i ci, którzy zachowują się anormalnie i ci, którzy im przyklaskują po prostu muszą o tym wiedzieć, że są już opętani. Nie szkoda im życia wiecznego?

 • Link do komentarza Zenon niedziela, 02 czerwca 2019 20:51 napisane przez Zenon

  I po co tyle gadania. Rada jak będzie chciała przyjąć jakaś deklaracje czy uchwale to ja przyjmą . O tym decyduje większość w Radzie Miasta a większość ma koalicja Budasza wiec opozycja może sobie zgłaszać tysiące deklaracji i one i tak nie przejdą jak nie będzie na to zgody większości. Można sobie „poszczekać” i na tym się skończy.

 • Link do komentarza M:) niedziela, 02 czerwca 2019 12:57 napisane przez M:)

  Szkoda, że radni PO sprowadzają się do robienia dobrej miny i uśmiechów, gdy krzykliwa mniejszość organizuje swoje wulgarne i obraźliwe dla katolików festyny.
  Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać - odbiera mu rozum panie radny Kuczma i Banicki.

 • Link do komentarza M:) niedziela, 02 czerwca 2019 12:57 napisane przez M:)

  Szkoda, że radni PO sprowadzają się do robienia dobrej miny i uśmiechów, gdy krzykliwa mniejszość organizuje swoje wulgarne i obraźliwe dla katolików festyny.
  Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać - odbiera mu rozum panie radny Kuczma i Banicki.

 • Link do komentarza ros0rt niedziela, 02 czerwca 2019 10:55 napisane przez ros0rt

  Ty tu radni z PO nie pierdzielć, tylko zasuwaj odrobić pracę domową w temacie ustawy o samorządzie gminnym Macie czytać ze zrozumieniem i przestać ludzi wprowadzać w błąd..

 • Link do komentarza cichy niedziela, 02 czerwca 2019 10:49 napisane przez cichy

  Spokojnie, oni to tam w tym UM mają tak zakręcone, że samowolka jest na porządku dziennym. Jakich mamy radnych sami widzimy. Gdyby nie Kamiński, kolejny wał przeszedłby.

 • Link do komentarza Arturro sobota, 01 czerwca 2019 21:15 napisane przez Arturro

  Mam nadzieję że to co zrobił radny Kuczma znajdzie swój finał w sądzie. To nie jest państwo w państwie i sprawę trzeba wyjaśnić. Coś mi tu śmierdzi grubszą aferą...

 • Link do komentarza Chłopak i dziewczyna normalna rodzina sobota, 01 czerwca 2019 21:11 napisane przez Chłopak i dziewczyna normalna rodzina

  Gniezno miastem wolnym od lgbt!!!

 • Link do komentarza Gnieznianin sobota, 01 czerwca 2019 21:07 napisane przez Gnieznianin

  Śmieszni są. Nie mają ingerencji jako rada w oświatę? To jak rada Warszawy wprowadziła kartę LGBT?? Ktoś mi to wytłumaczy, skoro rada miasta takich kompetencji nie ma?

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane