Jesteś tutaj:Kultura Dzień Dziecka przy ul. Parkowej - fotogaleria
sobota, 01 czerwca 2019 13:00

Dzień Dziecka przy ul. Parkowej - fotogaleria

 
Dzień Dziecka przy ul. Parkowej - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

Idealna pogoda na kolorowe szaleństwo - tak można w skrócie opisać emocje towarzyszące najmłodszym mieszkańcom Gniezna, którzy nie szczędzili sobie wielobarwnych proszków podczas Prezydenckiego Dnia Dziecka.

Na terenie po dawnym boisku przy ul. Parkowej zgromadziły się tłumy dzieci i młodzieży, które zdecydowały się spróbować swoich sił w różnych zmaganiach czy po prostu dobrze się zabawić. Na nich to czekał bogaty program wydarzeń, zaplanowany na całe południe przez MOK i inne instytucje, połączony jednocześnie z prawdziwym festiwalem kolorów przy użyciu proszków holi. 

20 komentarzy

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 04 czerwca 2019 12:30 napisane przez urzędas

  Zamiast zadufanie wyskoczyło mi zaufanie. To gwoli ścisłości o prezydentach. Okazuje się że poprzednik był jednak lepszy, przynajmniej dla mieszkańców i pracowników.

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 04 czerwca 2019 12:26 napisane przez urzędas

  Obecnemu prezydentowi Gniezna jest niestety daleko do poprzednika. Tamten to był chociaż uprzejmy i przyjmował uwagi starając się usuwać wszelkie mankamenty. Obca mu była pycha i zaufanie.

 • Link do komentarza mamusia wtorek, 04 czerwca 2019 08:00 napisane przez mamusia

  Prezydencki Dzień Dziecka to powinien być zrobiony w sposób nie wyglądający na zawłaszczenie Międzynarodowego Dnia Dziecka. No i skoro "Prezydencki" to mógłby prezydent Budasz podać do publicznej wiadomości ile za to zapłacił z własnej kieszeni , w końcu za "Jackowe pierogi" prezydent Kowalski płacił z własnej kieszeni !

 • Link do komentarza dziadek Leon poniedziałek, 03 czerwca 2019 22:37 napisane przez dziadek Leon

  # rodzicowa - czego się kobieta napiłaś, ze piszesz od rzeczy? Prezydencki w wykonaniu gnieźnieńskie to jak najbardziej Platformerski z domieszką SLD i Nowoczesnej, a więc partyjny na 100 %! gdyby był organizowany jako Międzynarodowy Dzień Dziecka, - jakim jest naprawdę, to wszystko OK. Ale "Prezydencki" to bardzo, ale to bardzo polityczny!!!

 • Link do komentarza mama poniedziałek, 03 czerwca 2019 16:02 napisane przez mama

  Impreza była całkiem udana. Kilka minusów: jeden zamek dmuchany, niedopracowana organizacja toru przeszkód (za mało medali, dzieci wchodziły bokiem przez taśmy - brawo rodzice, uczycie cwaniactwa od najmłodszych lat) oraz płatna kolejka (lepiej gdyby jechała krócej ale bezpłatnie). Może organizatorzy potraktują mój wpis jako konstruktywną krytykę na przyszłość. Po południu miałam okazję zobaczyć festiwal kolorów w Swarzędzu - możnaby brać przykład - rewelacja

 • Link do komentarza rodzicowa poniedziałek, 03 czerwca 2019 09:13 napisane przez rodzicowa

  No i mamy wreszcie coś nowego , tak bardziej oryginalnie z zaakcentowaniem na "Prezydenta" w nazwie imprezy, no tak bo w tej nazwie "dziecko" jest na końcu ! Mimo wszystko może lepiej że ten Międzynarodowy Dzień Dziecka został przerobiony na "Prezydencki" bo to przecież "bezpartyjny" a "międzynarodowy" to różnie jest w tych krajach na świecie. Zresztą co tu dzieciaki wyprowadzać na jakieś międzynarodowe imprezy , niech tu u siebie zostaną i mają właściwe skojarzenia. No i dobrze że nie "Pisowski Dzień Dziecka" bo dopiero byłby krzyk. Mam nadzieję że po takiej zmianie , to chyba prezydenci za to płacą a nie dzieci a właściwie ich rodzice w podatkach ?

 • Link do komentarza Włodas niedziela, 02 czerwca 2019 23:01 napisane przez Włodas

  Do Ludwika - sprawa jest raczej innego kalibru. Te wszystkie festyny i imprezy sa organizowane za NASZE pieniądze i przez ludzi opłacanych z NASZYCH podatków! Zatem pisanina, że jakaś tam Foka i Bartek to frustraci, bo w swoim życiu niczego nie zorganizowali mija się w ogóle z celem, bowiem oni prawdopodobnie sa zwykłymi zjadaczami chleba i nie sa utrzymywani, jak cały sztab Budasza z naszych pieniędzy. Zatem konkluzja: My płacimy szanowna Ludwiko i my wymagamy. I niech ci urzędnicy raz na zawsze sobie zapamiętają, że ta "władze", jak się popularnie je nazywa są służbą społeczeństwu, a nie naszymi dobrodziejami i to oni powinni okazywać nam wdzięczność, że dzięki naszym wyborom mają dobrze płatne stanowiska, a nie my za jakąś nie do końca jak widać dobrze zorganizowaną imprezę.

 • Link do komentarza taka sobie ciekawostka niedziela, 02 czerwca 2019 21:09 napisane przez taka sobie ciekawostka

  Międzynarodowy Dzień Dziecka – dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ; w Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca.

 • Link do komentarza Stefan12 niedziela, 02 czerwca 2019 21:06 napisane przez Stefan12

  Ciekawe czy organizator spełnił wszystkie wymogi organizacyjne tej imprezy masowej.

 • Link do komentarza FOKA niedziela, 02 czerwca 2019 20:01 napisane przez FOKA

  Do Ludwika - od Foka - bardzo się mylisz, tak mnie oceniając (wiecznie niezadowolona, frustratka i nic nie zorganizowała...). To typowe zastraszanie. Nie odzywaj się, nie dyskutuj, nie wyrażaj własnego zdania. Zgadzaj się ze wszystkim co nakazuje najjaśniejsza PO! Czyż nie Ludwiko? Od innych wymagacie tolerancji i mówicie, że każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie. Tylko, że to KAŻDY dotyczy wyłącznie was. Inaczej myślący i nie daj Boże głosujący to nieroby, patologia, nieudacznicy i bez prawa głosu. Przykładów na grupowe poniżanie mieliśmy kilka dni temu, po wyborach. Prowadzę dobrze prosperującą firmę, zorganizowałam niejedną imprezę, w której i Ty być może uczestniczyłaś, pomagam innym, ale nie to jest ważne. Ważne są zasady i o tym był mój komentarz, ale nie wszyscy chyba zrozumieli pozdrawiam Ludwiko i być może do zobaczenia na mojej imprezie ...

 • Link do komentarza EagleEye niedziela, 02 czerwca 2019 19:55 napisane przez EagleEye

  Powiem tak każdy rodzic z minimum rozumu nie korzysta z tzw. spendów i potrafi zorganizować swoim pociechom atrakcje. Cóz widać iż niektórzy rodzice lubią jak im sie cos organizuje i korzystają z atrakcji strikte mnie kojarzącym się z PRLem.Za tamtego ustroju to i owszem była to atrakcja , ale teraz to jedynie obciach , a nie żadna zabawa.

 • Link do komentarza AAAnna niedziela, 02 czerwca 2019 19:15 napisane przez AAAnna

  do LUDWIKA
  masz chyba 150 lat i żyjesz tamta minioną epoką..... ja sie zgadzam ze skoro piknik Prezydencki to z kieszeni Prezydenta a nie miasta.... Dlaczego to miałoby byc z moich podatków dla moejgo dziecka z nazwą nie Miedzynarodowy lecz Prezydencki to kto sponsoruje????? Było fajnie i duzo dzieciaczków lecz ten 1 zamek to ponad 1,5 godz czekania na zabawe, i ubikacji nie widziałam... moze gdzies byla lecz zdazyłam dojechac z dzieckiem do domu.

 • Link do komentarza Ludwika niedziela, 02 czerwca 2019 09:22 napisane przez Ludwika

  Ta Foka i Bartek to słabe w tych komentarzach. Wiecznie niezadowoleni. Frustraci i tyle. Chyba w życiu nic im nie wychodzi??? I zapewne nie w sobie widzą problem tylko w nas wszystkich, bo przecież społecznie to zawsze inni są winni. Chciałabym usłyszeć i zobaczyć, co Ci ludzie sami zorganizowali, na jakim to było poziomie???? Krytykanccy ignoranci !!!!!!?????

 • Link do komentarza Karol niedziela, 02 czerwca 2019 08:59 napisane przez Karol

  Byłem chwile z dziećmi i zaskoczył mnie ogrom tego festynu który chyba tez przerósł organizatorów. Jeden dmuchany zamek na taka ilość osób to kpina. Szybko przenieśliśmy się do Magnolii i tam spędziliśmy kilka godzin.

 • Link do komentarza wyborca niedziela, 02 czerwca 2019 08:31 napisane przez wyborca

  Przecież to święto nazywa się Międzynarodowy Dzień Dziecka a nie żaden Prezydencki Dzień Dziecka! Czyżby w Gnieźnie dużymi krokami nadchodził kult jednostki, bo wszystkie znaki na niebie i na ziemi na to wskazują?

 • Link do komentarza rodzic sobota, 01 czerwca 2019 23:29 napisane przez rodzic

  Drodzy czytelnicy, Budasz jest zwykłym urzędnikiem powołanym do wykonywania zadań, wybranym przez pewną grupę mieszkańców Gniezna do służby społeczeństwu. To, że jego urząd jest nazwany szumnie PREZYDENTEM i on korzysta z tej nazwy, by podkreślać swoją władzę jest śmieszne i świadczy chyba o pewnym kompleksie. Podkreślanie swojej roli w Dniu Dziecka jest żenujące.

 • Link do komentarza Anna sobota, 01 czerwca 2019 20:53 napisane przez Anna

  Kolorowy proszek, tor przeszkód (tarzanie się w piasku),do tego upał i brak wody - super organizacja

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT sobota, 01 czerwca 2019 18:26 napisane przez Marek ZYGMUNT

  Co to była za zabawa !!!!! Jeszcze tak wspaniałego Dnia Dziecka w Gnieźnie nie było!!

 • Link do komentarza FOKA sobota, 01 czerwca 2019 16:19 napisane przez FOKA

  Dlaczego Prezydencki Dzień Dziecka? Czyżby pan Budasz zapłacił za wszystko z własnej kieszeni? A jeżeli zapłaciło miasto czyli my wszyscy to powinien się ten dzień nazywać Miejski Dzień Dziecka!!! PO tak zawsze dba o to, aby przy okazji np. 500+ nie mówić, że to rząd coś daje tylko, że to z naszych podatków czyli składamy się my wszyscy. Więc jak to z tą nazwą!!!Poza tym przejażdżka "ciuchcią" ok. 4 min. i cena 10,00 za osobę to skandal. Oczywiście zaraz usłyszę, że jestem roszczeniowa i chcę czegoś za darmo, ale na Boga ta "przejażdżka" to śmiech na sali. Wiadomo, że małemu dziecku w takim dniu się nie odmówi i dlatego wybrani mogli zarobić. Wstyd, że nie stać miasta na te przecież niewielkie pieniądze. Ale, przepraszam, musimy przecież wypłacić zaraz nauczycielom za strajk, bo ci co nie strajkowali to świnie (jeszcze raz przepraszam za to słowo, ale takie padały i padają z ust strajkujących i elity PO) i im za pracę nic się nie należy. Ja świętuję dziś z moim dzieckiem i wiem, że wyrośnie na uczciwego człowieka, gorliwego patriotę i chrześcijanina, czego i Waszym dzieciom życzę.

 • Link do komentarza Bartek sobota, 01 czerwca 2019 16:01 napisane przez Bartek

  Czy kazda inicjatywa w Gnieznie musi byc zepsuta przez kiepska organizacje? Jak wytlumaczyc dzieciom zasady fair play skoro te ktore wzialy udzial w biegu mogly liczyc na buteke wody na mecie podczas gdy sporo dzieci otrzymywalo medale mimo ze nie braly udzialu w biegu (czyzby znajomi organizatorow mogli wiecej?)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane