Jesteś tutaj:Kultura Taniec współczesny z Marceliną Nowacką
piątek, 07 czerwca 2019 12:54

Taniec współczesny z Marceliną Nowacką

  mn
Taniec współczesny z Marceliną Nowacką zdjęcie nadesłane

Powstał na przełomie XIX i XX wieku jako odłam tańca klasycznego. Dziś wykonywany na całym świecie, jest jedną z najbardziej atrakcyjnych form przekazu ekspresji.

Taniec współczesny, bo o nim mowa, choć wywodzi się z baletu, pozwala na znacznie większą dowolność w kreowaniu ruchu. W jego trakcie wykorzystuje się ciężar swojego ciała, oddech,wprowadza elementy jazzu, tańca nowoczesnego czy akrobatyki. Oddaje jednak przede wszystkim emocje tancerza. 

Marcelina Nowacka wprowadzająca uczestników w świat tańca współczesnego to nie tylko wieloletnia instruktorka tańca ale przede wszystkim artystka.  

Zapraszamy już w najbliższy poniedziałek, 10 czerwca, o 18.30 w sali koncertowej Starego Ratusza. Do udziału w warsztacie zapraszamy młodzież i dorosłych. 

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub  www.facebook.com/staryratusz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane