Jesteś tutaj:Blogi Bonifikata wyniesie 90%, a mogła być maksymalna 99%
poniedziałek, 10 czerwca 2019 08:34

Bonifikata wyniesie 90%, a mogła być maksymalna 99%

  Norbert Wojski

Bonifikata z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności wyniesie 90% a mogła stanowić nawet 99%

Na ostatniej sesji Rady Miasta miało miejsce głosowanie radnych nad uchwałą dotyczącą bonifikaty od opłat z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów przy wniesieniu jednorazowej opłaty w roku, w którym nastąpiło przekształcenie.

Sam szef resortu Inwestycji i Rozwoju proponował aby samorządy wprowadzały maksymalną bonifikatę przy przekształceniu.

Gnieźnieńscy radni przyjęli bonifikatę w wysokości 90%, ale można było zastosować bonifikatę wyższą, o którą wniósł radny Paweł Kamiński w imieniu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Zaproponował bonifikatę 99% co poparł bardzo logiczną argumentacją, jednak klub radnych Koalicji Tomasza Budasza nawet nie przychylił się do wniosku o głosowanie nad przyjęciem proponowanej stawki.

Tak radny Kamiński argumentował proponowaną stawkę 99%: „nasze miasto jest gminą biedną jeśli chodzi o poziom obfitości portfela mieszkańców, jesteśmy miastem, gdzie widać najwięcej sklepów z odzieżą używaną, gdzie jest najwięcej lombardów bo takie są możliwości finansowe mieszkańców. Ponadto dochód podatkowy na jednego mieszkańca jest najniższy spośród wszystkich miast w województwie wielkopolskim, stąd taka wysoka część wyrównawcza subwencji ogólnej dla gmin. Zatem jesteśmy biedni i dlatego naszym mieszkańcom należy się maksymalna bonifikata z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.”. Jednak radni Koalicji Tomasza Budasza uznali inaczej i pozostali przy bonifikacie 90%.

10 komentarzy

 • Link do komentarza wilk sobota, 22 czerwca 2019 13:41 napisane przez wilk

  I do czyjej kieszeni te 10 procent pójdzie ????? Podwyżki z pogrzanie wody,od czerwca tego roku podwyżki za wodę i ścieki,podwyżki za wywóz śmieci --CZY TEGO chcieli LUDZIE w Gnieźnie????

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 18 czerwca 2019 10:51 napisane przez wyborca

  PiS nie rozdaje tylko sprawiedliwie uwłaszcza tych, ktorzy latami płacili wysokie daniny na rzecz samorządu i nie byli w ogole włascicielami tych nieruchomosci. To byl komunistyczny skandal tylko w Polsce wymyslony przez partie takich Cimoszewiczow i Millerow a pidtrzymywany przez partię Schetyny i Kopaczowej. Polska normalnieje i byłoby to szybciej, ale POKO takze gnieźnienskie, jak widac bez przerwy w tym przeszkadza.

 • Link do komentarza Mati wtorek, 11 czerwca 2019 23:43 napisane przez Mati

  @ spółdzielca - a ty co zrobiłeś jako członek spółdzielni, by ten zarząd i ta rada mądrzej rządzili? Chodzisz na zebrania i namawiasz do tego także wszystkich swoich sąsiadów? Jeżeli nie, to milcz, bo masz, jak masz i pozwalasz, by ciebie golili z kasy.

 • Link do komentarza spółdzielca wtorek, 11 czerwca 2019 07:20 napisane przez spółdzielca

  "Wyborco" za te mieszkania to ludzie płacąc czynsze do URBIS -U to zapłacili już miastu 10 razy . Zobacz ile wynosi czynsz w spółdzielni, a ile w Urbis-IE. A Spółdzielnia i tak zdziera z ludzi jeszcze za dużo mając duże dodatkowe wpływy z wynajmu parkingu, sklepów, reklam

 • Link do komentarza spółdzielca wtorek, 11 czerwca 2019 07:16 napisane przez spółdzielca

  DO "JESTEM PEWIEN" Podwyżki wody już się dokonują. Spółdzielnia Mieszkaniowa już rozdała wszystkim zawiadomienia, że Miejskie wodociągi podwyższają cenę Wody i Kanalizacji !!! A teraz tylko jeszcze czekamy na podwyższenie kolejne opłat za parkowanie w mieście. A następnie za korzystanie z ogrodzonych wybiegów dla psów w parkach.

 • Link do komentarza Byly radny poniedziałek, 10 czerwca 2019 23:38 napisane przez Byly radny

  Czy Budasz ma empatię, czy ten pan w ogóle słucha ??????????Cyt...Zatem jesteśmy biedni i dlatego naszym mieszkańcom należy się maksymalna bonifikata z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.”. Jednak radni Koalicji Tomasza Budasza uznali inaczej i pozostali przy bonifikacie 90%....nikt tego z radnych koalicji PO-SLD nie słyszy????

 • Link do komentarza Wyborca poniedziałek, 10 czerwca 2019 17:14 napisane przez Wyborca

  Taka jest właśnie logika PiS, rozdać wszystko. Tylko co dalej...

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 10 czerwca 2019 11:26 napisane przez Mieszkaniec

  Jak zwykle Budasz i jego ferajna jest przeciw spoleczenstwu.

 • Link do komentarza cyrk poniedziałek, 10 czerwca 2019 10:29 napisane przez cyrk

  Czy to prawda że ludzie majętni składają wnioski o ulgi w zakresie podatków należnych miastu i takowe otrzymują ?

 • Link do komentarza jestem pewien poniedziałek, 10 czerwca 2019 10:26 napisane przez jestem pewien

  za to na 100 % znowu wymyślą i przegłosują jakieś podwyżki opłat, podatków lub innej daniny dla miasta

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane