Jesteś tutaj:Kultura „Z książką w plecaku” czyli czytelnicze lato na powietrzu
wtorek, 11 czerwca 2019 18:10

„Z książką w plecaku” czyli czytelnicze lato na powietrzu

  mn
„Z książką w plecaku” czyli czytelnicze lato na powietrzu zdjęcie nadesłane

Tego lata Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna wychodzi w teren. Dzięki życzliwości osób ze Stowarzyszenia Ośla Ławka wspaniałe miejsce jakim jest „Latarnia na Wenei” nabierze bardzo literackiego charakteru.

Odbędą się spotkania autorskie „Czytamy na Wenei” m.in. z Jakubem Ćwiekiem, Joanną Opiat-Bojarską, Ryszardem Ćwirlejem, czy Sylwią Chutnik. Polscy pisarze odwiedzą nasze miasto od czerwca do sierpnia. Dla dzieci przygotowane zostały warsztaty czytelnicze pt. „Z książką w plecaku”. 

Podczas spotkań młodzież i młodsze dzieci dowiedzą się jaką książkę najlepiej zabrać ze sobą na letnie wyjazdy, opanują tajniki „savoir-vivre” czytania w plenerze, poznają tytuły, których nie sposób, nie pokochać. Całość wydarzeń pod hasłem „Latoś na Wenei”. Pomysł zyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury.
Za nami właśnie pierwsze czytelnicze spotkanie. Na warsztat poszła „Książka z dziurą” Herve Tulleta. Można było zabawić się w kreatywnego twórcę i zaprojektować jedną ze stron książki. Natura sprzyjała wypoczynkowi oraz  kreatywności więc było niezwykle przyjemnie i pracowicie. „Biblioteczna Drużyna” pokazała najmłodszym jak wspaniałe może być czytanie książek i zabawa z literaturą.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane