Wydrukuj tę stronę
wtorek, 11 czerwca 2019 18:10

„Z książką w plecaku” czyli czytelnicze lato na powietrzu

  mn
„Z książką w plecaku” czyli czytelnicze lato na powietrzu zdjęcie nadesłane

Tego lata Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna wychodzi w teren. Dzięki życzliwości osób ze Stowarzyszenia Ośla Ławka wspaniałe miejsce jakim jest „Latarnia na Wenei” nabierze bardzo literackiego charakteru.

Odbędą się spotkania autorskie „Czytamy na Wenei” m.in. z Jakubem Ćwiekiem, Joanną Opiat-Bojarską, Ryszardem Ćwirlejem, czy Sylwią Chutnik. Polscy pisarze odwiedzą nasze miasto od czerwca do sierpnia. Dla dzieci przygotowane zostały warsztaty czytelnicze pt. „Z książką w plecaku”. 

Podczas spotkań młodzież i młodsze dzieci dowiedzą się jaką książkę najlepiej zabrać ze sobą na letnie wyjazdy, opanują tajniki „savoir-vivre” czytania w plenerze, poznają tytuły, których nie sposób, nie pokochać. Całość wydarzeń pod hasłem „Latoś na Wenei”. Pomysł zyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury.
Za nami właśnie pierwsze czytelnicze spotkanie. Na warsztat poszła „Książka z dziurą” Herve Tulleta. Można było zabawić się w kreatywnego twórcę i zaprojektować jedną ze stron książki. Natura sprzyjała wypoczynkowi oraz  kreatywności więc było niezwykle przyjemnie i pracowicie. „Biblioteczna Drużyna” pokazała najmłodszym jak wspaniałe może być czytanie książek i zabawa z literaturą.

Galeria