Jesteś tutaj:Kultura „Truskawkowe Pole” nieco na wyrost
czwartek, 13 czerwca 2019 10:59

„Truskawkowe Pole” nieco na wyrost

 

W czwartkowe przedpołudnie zainaugurowano targ, który wzorem poprzednich tego typu edycji miał przybrać formułę promocji lokalnych producentów. Zamiast "Truskawkowego Pola" pojawiło się jednak tylko jedno stoisko.

Od kilku lat Starostwo Powiatowe organizuje okolicznościowe targi, które mają za zadanie promować regionalnych wytwórców z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Świąteczne stoiska zawsze spotykają się z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, czego dowodem były poprzednie edycje tego typu wydarzeń. Tym razem miało się odbyć kolejne "Truskawkowe Pole" i choć poprzednie były adekwatne do nazwy tej akcji, to tym razem stało się nieco inaczej.

W czwartkowe przedpołudnie na terenie Centrum Kształcenia Praktycznego, gdzie zorganizowano całe wydarzenie, pojawiły się zaledwie trzy stoiska, przy czym tylko jedno z truskawkami, drugie z warzywami, a trzecie z miodami (zapowiadanych serów zabrakło). Choć nie należy odbierać chęci sprzedawców do promocji swoich produktów, to jest to jednak o wiele mniejszy wybór, niż było w latach poprzednich. Na inauguracji targu nie pojawił się też nikt z przedstawicieli Starostwa poza urzędnikami niższego szczebla. Wątpliwości budzi także lokalizacja, bowiem "Truskawkowe Pole" otoczone jest wianuszkiem innych stoisk z tym owocem, które są rozstawione wzdłuż ul. Roosevelta. Inną kwestią jest fakt, że informacja o wydarzeniu poszła w świat dopiero wczoraj...

Niemniej, zgodnie z zapowiedziami, stoiska przy CKP pojawią się również w piątek i sobotę 14 i 15 czerwca w godzinach od 10 do 14. Zapraszamy, bo mimo wszystko można kupić dobre produkty w dobrej cenie.

7 komentarzy

 • Link do komentarza niedoszły konsument truskawek piątek, 14 czerwca 2019 17:16 napisane przez niedoszły konsument truskawek

  Wczoraj po pracy specjalnie pojechalam na to słynne truskawkowe pole i sladu po zadnym targowisku nie bylo. Co za mistrz jest odpowiedzialny za to "przedsięwzięcie"? Gdybym ja byl kierownikiem tego starostwa, to taki specjalista nie mialby czego u mnie szukac nawet 5 minut!

 • Link do komentarza tomfaj piątek, 14 czerwca 2019 09:31 napisane przez tomfaj

  Co to za geniusze strategii są w tym starostwie? Nic tylko Nobla im wręczyć! Zrobić coś takiego w robocze dni w takich godzinach. Do tego fakt, że aktualnie w tych godzinach jest największy upał (współczuję tym sprzedawcom). Lokalizacja też super.No i jeszcze praktycznie zero informacji wcześniej
  Przecież to nie ma najmniejszego sensu. Najlepsi potencjalni klienci (a więc pracujący i zarabiający) są wówczas w pracy.
  To naprawdę musiał wymyślić geniusz - a potem za takie pomysły wypłacają sobie premie i nagrody z naszych podatków. U prywaciarza taki geniusz długo by nie popracował.
  To powinno się odbywać w weekend, w centrum miasta gdzie kręci się najwięcej ludzi, najlepiej jeszcze w godzinach popołudniowo-wieczornych.
  Jest mi przykro i współczuję tym sprzedającym. I jest mi po prostu wstyd za tych myślicieli którzy wpadają na takie pomysły. Zastanówcie się ludzie!

 • Link do komentarza O.N.A czwartek, 13 czerwca 2019 14:58 napisane przez O.N.A

  Dlaczego promocja lokalnym produktów nie odbywa się wieczorem ? lub np. od 14 do 20.
  Wielu mieszkańców skorzystało by z odwiedzenia i zakupu, nawet przychodziliby z rodzinami.
  Od 10 do 14 to większość pracuje i nie ma czasu.
  Wzorem Państw na świecie. Wszelkie targi tego typu albo trwają od rana do wieczora, albo zaczynają się wieczorem i trwają do północy.

 • Link do komentarza ? czwartek, 13 czerwca 2019 13:57 napisane przez ?

  Czy to znaczy że może być że szpitala nie będzie i truskawek nie będzie ?

 • Link do komentarza iona czwartek, 13 czerwca 2019 11:52 napisane przez iona

  jaki pan taki kram

 • Link do komentarza Poziomka czwartek, 13 czerwca 2019 11:47 napisane przez Poziomka

  Źle miejsce centrum miasta powinno być np koło teatru... Rynek...szkoda wystawców i handlowców

 • Link do komentarza Truskawka czwartek, 13 czerwca 2019 11:36 napisane przez Truskawka

  Jednej Pani się nie podobało że pracownicy starostwa kupują sobie truskawki przed starostwem więc wyrzuciła tradycyjną imprezę na odludzie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane