Jesteś tutaj:Kultura Tłumy gnieźnian na policyjnym pikniku
niedziela, 16 czerwca 2019 17:40

Tłumy gnieźnian na policyjnym pikniku

 
Tłumy gnieźnian na policyjnym pikniku fot. Rafał Wichniewicz

Odciski palców, pokazy sprzętu policyjnego, wystawa historyczna oraz wiele innych atrakcji czekały na mieszkańców, którzy w niedzielne popołudnie przybyli na gnieźnieński rynek.

Wszystko w ramach Policyjnego Pikniku, zorganizowanego z okazji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy powołania tej formacji. Wydarzenie przyciągnęło tłumy gnieźnian, na których czekały różne atrakcje przygotowane na tę okazję. Wśród nich były m.in. pokazy sprzętu policyjnego nie tylko gnieźnieńskiej drogówki, ale także specjalistycznego sprzętu z Poznania, a ponadto obecna była grupa realizacyjna, dział kryminalistyczny (z możliwością zebrania odcisków palców), a także dział prewencji z różnymi gadżetami czekającymi dla najmłodszych. 

Jednocześnie, nawiązując do stulecia, na gości czekała wystawa i ekspozycja w gablotach, opowiadająca o historii gnieźnieńskiej Policji wraz ze zdjęciami przekazanymi przez rodziny funkcjonariuszy Policji Państwowej, Milicji Obywatelskiej oraz współczesnej Policji. Ponadto klasa policyjna z III Liceum Ogólnokształcącego przygotowała stoisko z nauką pierwszej pomocy przedmedycznej, a także pokaz ratownictwa. Punktem kulminacyjnym było wypuszczenie stu niebieskich balonów oraz tort z okazji stulecia, na którym nie zabrakło świeczek na tę okazję oraz odśpiewania "Dwieście lat". 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Werka wtorek, 18 czerwca 2019 01:14 napisane przez Werka

    Było fajnie było by doskonale gdyby nie było Budasza i Gruszczyńskiego. 3xD

  • Link do komentarza igrek poniedziałek, 17 czerwca 2019 09:58 napisane przez igrek

    fajna impreza, ale jak zwykle do darmowego tortu i zupy ustawiła się spora lokalna "elyta" socjalna :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane