Jesteś tutaj:Kultura Rajd Sokoli z Przewodnikiem
poniedziałek, 17 czerwca 2019 15:14

Rajd Sokoli z Przewodnikiem

  mnopr
Członkowie TG Sokół z Krakowa podczas odpoczynku nad brzegiem Wisły, 1929 r Członkowie TG Sokół z Krakowa podczas odpoczynku nad brzegiem Wisły, 1929 r zdjęcie nadesłane

W ramach projektu realizowanego w Starym Ratuszu, zapraszamy do udziału w krótkiej wyciecze ulicami Gniezna.

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” było pionierską organizacją na ziemiach polskich propagującą gimnastykę, zdrowy styl życia i wychowanie patriotyczne w społeczeństwie polskim pod zaborami i po odzyskaniu niepodległości. Sam projekt "W zdrowym ciele zdrowy duch" zakłada aktywizację i integrację lokalnej społeczności wokół tematyki wychowania fizycznego, realizując to zadanie wielopłaszczyznowo. Teraz pora na kolejną odsłonę - spacer.

Trasa niedługa - ok. 2 km łącznie - w trakcie której uczestnicy zapoznają się ze specyfiką zawiązania się gnieźnieńskiego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Wraz z przewodnikiem przejdą się ulicami centrum Gniezna i odwiedzą najistotniejsze miejsca dla przeszłości Sokoła.

Do odbycia spaceru potrzebne jest wygodne obuwie, butelka wody oraz chęć poznania kawałka historii naszego miasta, a także dwie godziny wolnego czasu. Zapraszamy do udziału w Rajdach Sokolich z przewodnikiem, które odbędą się w niedzielę 23 i 30 czerwca o godz. 11:00 - zbiórka pod Starym Ratuszem na ul. Chrobrego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane