Jesteś tutaj:Kultura Rodzinne muzykowanie z Maciejem Rychłym
czwartek, 20 czerwca 2019 10:36

Rodzinne muzykowanie z Maciejem Rychłym

  mn
Rodzinne muzykowanie z Maciejem Rychłym zdjęcie nadesłane

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie przyłącza się do programu Weekendu na Szlaku Piastowskim i zaprasza na rodzinne muzykowanie, które poprowadzi Maciej Rychły, muzyk i współzałożyciel Kwartetu Jorgi.

Tłem tego wydarzenia będzie wystawa czasowa „Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego” prezentująca najstarsze instrumenty muzyczne odkryte na naszych ziemiach. Maciej Rychły znany jest przede wszystkim z folkowych i etnicznych kompozycji, ale wiele lat poświęcił na odtwarzanie brzmień również wczesnośredniowiecznych piszczałek. Podczas rodzinnego warsztatu podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą i zachęci do wspólnego konstruowania instrumentów. Maciej Rychły muzyk, psycholog, współzałożyciel Kwartetu Jorgi dla którego komponuje i gra na instrumentach pasterskich. W latach 1989-2004 związany z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Współzałożyciel Orkiestry Antycznej (2001) i Chorei (2004), która inspiruje się jego kompozycjami. Współpracuje z teatrami (Teatr Witkacego w Zakopanem, Royal Shakespeare Company w Stratfordzie, National Theatre w Londynie) oraz uczelniami wyższymi (Instytut Kultury Polskiej UW, Instytut Sztuki PAN, Radiowe Centrum Kultury Ludowej Pr. II Polskiego Radia). Twórca muzyki do filmów oraz programów radiowych. Obecna współpraca z teatrem Pieśń Kozła zaowocowała skomponowaniem muzyki do spektakli Songs of Lear, Cherry Orchard i najnowszego Return to the Voice, doskonale przyjętego przez publiczność festiwalu Edinburgh Fringe 2014.

Uczestniczyć mogą dzieci od lat 6 z opiekunami. Zajęcia są bezpłatne - już w niedzielę 23 czerwca w godz. 11.00 - 13.00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane