Jesteś tutaj:Kultura Taneczny pokaz umiejętności
sobota, 22 czerwca 2019 09:44

Taneczny pokaz umiejętności

  mn
Taneczny pokaz umiejętności fot. Jakub Gajek

Kilka dni temu  na deskach Teatru Fredry w Gnieźnie, uczniowie Szkoły Tańca i Baletu Le Pas pod kierunkiem dyrektor Klaudii Strzelczyk zaprezentowali spektakl baletowo-akrobatyczny. 

W tym roku ponad setka dzieci wystawiła „Don Kichota- miniaturę” na motywach powieści Miguela de Cervantesa. Jest to drugi już w historii szkoły pełnowymiarowy spektakl, prezentowany przez dzieci.

Jak przekazała dyrektor szkoły, kładzie ona ogromny nacisk na równoległy rozwój techniki z praktyką na profesjonalnej scenie teatralnej: - W tym roku skupiliśmy się na użyciu ruchu jako formy przekazu takich wartości, jak przyjaźń, szacunek, pasja i podróże, bo taka właśnie jest historia Don Kichota. Nasze spektakle co roku przybierają inną postać, a wspólnym celem jest doświadczanie baletu w jego pełnym wymiarze, natomiast poprzez poznawanie muzyki i kultury świata dzieci poszerzają horyzonty, przez co stają się bardziej otwarte - mówiła Klaudia Strzelczyk, dyrektor Le Pas.

Występ dzieci został przyjęty jak najbardziej z uznaniem przez licznie zgromadzoną publiczność, która młodych tancerzy nagrodziła gromkimi brawami.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane