Jesteś tutaj:Kultura „Wakacje z biblioteką”
poniedziałek, 24 czerwca 2019 12:51

„Wakacje z biblioteką”

  mn

Tegoroczne wakacje Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna postanowiła choć w części spędzić „na powietrzu”.

Co roku zapewniamy najmłodszym miejsce, gdzie można kreatywnie i przyjemnie spędzić czas. Także w tym roku przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży, która zechce zająć czymś umysł i zagospodarować swoje umiejętności manualne, ciekawe propozycje. Wypożyczalnia dla Dzieci, Filia nr 1, 2 i 9 zapraszają do swoich stref działania.

Warsztaty czytelnicze dla grup odbędą się w tym roku na przysłowiowej trawce. Dzięki przychylności Stowarzyszenia Ośla Ławka na obszarze zajmowanym przez „Latarnię na Wenei” dzieci będą mogły oddać się literackiej zabawie. Przygotowaliśmy 6 propozycji spotkań. Pierwsze z nich „Książka w dziurą” w plecaku już za nami. Na następne zaplanowane na 30 czerwca, 9, 16, 18 lipca, oraz 14 sierpnia gorąco zapraszamy. Szczegółowy program znajdą Państwo na „Latarni na Wenei”, na stronie www.biblioteka.gniezno.pl i w naszych Bibliotekach.

„Latarnia na Wenei” gościć również będzie wspaniałych polskich autorów. Gniezno odwiedzą: Ilona Witkowska, Jakub Ćwiek, Joanna Opiat-Bojarska, Ryszarda Ćwirlej, Sylwia Chutnik, Katarzyna Wągrowska i Agnieszka Gadzińska.

Zarówno warsztaty dla najmłodszych jak i spotkania autorskie są realizowane w ramach projektu Stowarzyszenia Ośla Ławka pod hasłem „Latoś na Wenei” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje”.

To nie koniec wakacyjnych atrakcji czytelniczych.

Obecni będziemy przy okazji Festiwalu Kultury Słowiańskiej „Koronacji Królewskiej” 27 i 28 lipca. Tam można będzie posłuchać „Bajki o Orle”, poukładać słowiańskie puzzle czy oddać rzut podkową.

Dokładnie 4 sierpnia od godz. 14.00 do 18.00 w Dolinie Pojednania odbędzie się nasz pierwszy Piknik czytelniczy. Przygotowaliśmy: warsztaty, zabawy i quizy literackie. Można będzie zająć się pisaniem listów, zabawą w archeologa, robieniem baniek, czy na przykład, ganianiem w wyścigu z książką. Atrakcji będzie co niemiara. Odwiedzi nas Pan Kleks, przewidzieliśmy pokaz Iluzjonisty a na deser wyjątkowy koncert, którego inspiracją będzie… a jakże! Literatura. A jeśli już o deserze mowa, będzie i kawa, i słodki poczęstunek.

Nasz Piknik włącza się w tegoroczny program Królewskiego Festiwali Artystycznego.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Dawid Jung środa, 26 czerwca 2019 12:17 napisane przez Dawid Jung

  Arek, akurat Biblioteka Publiczna Gniezna to jedno z ostatnich miejsc na kulturalnej mapie miasta, wobec której można mieć jakiekolwiek pretensje...
  Pozdrawiam.

 • Link do komentarza pytaczek wtorek, 25 czerwca 2019 19:28 napisane przez pytaczek

  Arek i co jeszcze Tobie nie pasuje w tym mieście?

 • Link do komentarza Arek wtorek, 25 czerwca 2019 13:02 napisane przez Arek

  Swietnie, ale jak chcialem oddac książkę w piatek po B. Ciele, to biblioteka byla caly dzień nieczynna. Do tego dochodzi skrocony czas otwarcia we wakacje i juz marketingowy lans traci wiarygodności

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane