Jesteś tutaj:Kultura Katedralny koncert organowy
poniedziałek, 24 czerwca 2019 14:19

Katedralny koncert organowy

 
Katedralny koncert organowy zdjęcia: MOK

W minioną niedzielę w katedrze odbył się koncert muzyki organowej - przy największym instrumencie muzycznym Gniezna zasiadł Ryszard Superczyński. 

Koncerty organowe w bazylice na Wzgórzu Lecha to kolejna odsłona spotkań z artystami, którzy prezentują swoje umiejętności gry na tym instrumencie. W niedzielę zasiadł przy nich Ryszard Superczyński, organista, ale i propagator muzyki organowej i kameralnej w Gnieźnie i regionie.

W trakcie koncertu, którego wysłuchali zgromadzeni w nawach, usłyszeć można było m.in. utwory J. Pachelbela, J.S. Bacha czy J. Brahmsa. Kolejna odsłona tegorocznej edycji odbędzie się pod koniec lipca.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane