Jesteś tutaj:Kultura Broadway w Starym Ratuszu
poniedziałek, 24 czerwca 2019 16:34

Broadway w Starym Ratuszu

  mn
Broadway w Starym Ratuszu zdjęcie nadesłane

Pod koniec miesiąca zapraszamy mieszkańców Gniezna na ostatnie warsztaty taneczne w Starym Ratuszu. 

W czwartek 27 czerwca o godz. 19.00, odbędą się zajęcia, podczas których będzie można poznać styl broadway jazz, a potem, a o godz. 21.00 zaplanowano imprezę taneczną inspirowaną wspomnianym tanecznym stylem. 

19.00 - WARSZTATY TANECZNE Z PAULINĄ LEWANDOWSKĄ

Otwarty dla wszystkich warsztat taneczny przybliżający od podstaw styl broadway jazz. Styl ten wywodzi się z amerykańskiego tańca scenicznego i estradowego, który z kolei wyrósł z korzeni białej i kolorowej społeczności Ameryki. To kompilacja tańca jazzowego, swinga, country i rytmów karaibskich z Antyli. Jest typowy dla teatrów i kabaretów na Broadwayu, stąd jego nazwa.

Warsztat poprowadzony przez Paulinę Lewandowską ma za zadanie ukształtować w uczestnikach poczucie rytmu, przypomnieć znane musicale oraz zapoznać z wybranymi układami tanecznymi. Warsztaty w sali na parterze w Starym Ratuszu – wejście od strony ul. Chrobrego.

21.00 – IMPREZA TANECZNA - NAJLEPSZE MUSICALE WSZECHCZASÓW 

Impreza będzie świetną okazją aby "przetańczyć" poznany styl i dobrze się bawić przy znanych z filmów musicalowych melodiach z "Chicago", "Hair" czy "Grease".

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane