Jesteś tutaj:Kultura Kino plenerowe zagości w najbliższy weekend
wtorek, 25 czerwca 2019 13:39

Kino plenerowe zagości w najbliższy weekend

 
Kino plenerowe zagości w najbliższy weekend zdjęcie nadesłane

Wraz z początkiem lata w podróż po kraju wraca Filmowe Lato z Orange na kartę - na Rynku oraz na placu św. Wojciecha odbędą się trzy pokazy na dużym ekranie.

To dobra okazja, by "pod chmurką" wspólnie ze znajomymi obejrzeć filmy, które przygotowano na tę okazję dla widzów. Filmowe Lato z Orange na kartę w tym roku odwiedzi 18 miejscowości wraz z 39 pokazami. W najbliższy weekend zawita także do Gniezna w ramach tegorocznego KFA. Na wszystkich zainteresowanych czekają leżaki. Uwaga - jedna projekcja odbywa się na rynku, a dwie pozostałe na Placu św. Wojciecha!

 

28 czerwca godz. 21:30 | Rynek - „Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom” - Reż. Wes Anderson, produkcja: USA 2012, czas trwania: 1h34’

Dwukrotnie nominowany do Oscara reżyser przedstawia wzruszającą historię uczucia, które latem 1965 roku zawładnęło sercami dwojga nastolatków. Zauroczeni sobą młodzi nie zważają na surowe zakazy rodziców i opiekunów, zawierają sekretny pakt i uciekają, by razem przeżyć największą przygodę życia.

W rolach dorosłych, stojących na drodze do szczęścia młodziutkiego Romea i nieopierzonej Julii, wystąpiła aktorska śmietanka Hollywood: drwiący ze swojego wizerunku czołowego macho współczesnego kina Bruce Willis, zabawny jak nigdy dotąd dwukrotnie nominowany do Oscara Edward Norton, laureatki nagrody Akademii Tilda Swinton i Frances McDormand, a także stali współpracownicy Andersona:  Bill Murray i Jason Schwartzman.

29 czerwca godz. 21:30 | Plac św. Wojciecha - „Co kryje miłość” - Reż. Giovanni Veronesi, produkcja: Włochy 2011, czas trwania: 2h, 5’

Historia trzech mężczyzn, w których życiu nagle pojawia się i wszystko zmienia tajemnicza nieznajoma. I tak oto wszystko planujący w najdrobniejszych szczegółach młody i ambitny prawnik Roberto (Riccardo Scamarcio) spotyka na swojej drodze Micol (Laura Chiatti), piękną i prowokacyjną kobietę z małego miasteczka w Toskanii. Problem w tym, że Roberto ma wziąć ślub z Sarą (Valeria Solarino). Z kolei Fabio (Carlo Verdone) jest znanym spikerem i przez 25 lat tworzył idealne małżeństwo ze swoją żoną. Jednak pewnej nocy na przyjęciu poznaje pełną niespodzianek femme fatale o imieniu Eliana (Donatella Finocchiaro). Jest jeszcze amerykański profesor historii sztuki Adrian (Robert De Niro), który od kiedy rozwiódł się z żoną, przebywa w Rzymie. Przyjaźni się on z portierem Augusto (Michele Placido), którego córką jest porywcza i rozpalająca mężczyzn Viola (Monica Bellucci).

30 czerwca godz. 21:30 | Plac św. Wojciecha - "Casanova po przejściach” Reż. John Torturro, produkcja: USA 2014, czas trwania: 1h38’

Murray Schwartz (Woody Allen), właściciel antykwariatu, popada w problemy finansowe. Postanawia namówić nieśmiałego przyjaciela, pracującego w kwiaciarni Fioravante (John Turturro), na spotkanie ze swoją dermatolog (Sharon Stone). Nie chodzi jednak o zwyczajną wizytę u lekarza, tylko o spełnienie seksualnych fantazji znudzonej życiem pani doktor. Oczywiście za pieniądze. Fioravante, choć z oporami, zgadza się na propozycję. W końcu czego nie robi się dla przyjaciół w potrzebie? Tak zaczyna się dochodowy biznes dwójki panów, który z dnia na dzień przynosi większe zyski, gdyż sława kochanka do wynajęcia zatacza coraz szersze kręgi. Jednak pewnego dnia, za sprawą Murraya, Fioravante pozna kolejną potencjalną klientkę - Avigal (Vanessa Paradis). To spotkanie odmieni na zawsze życie obojga.

1 komentarz

  • Link do komentarza śpioch wtorek, 25 czerwca 2019 14:45 napisane przez śpioch

    Te filmy to naprawdę ambitne kino. Warto położyć się na leżaczku, na tą godzinkę z hakiem, by te filmy razem z kimś bliski obejrzeć. Ale proszę nie serwujcie przy okazji tego wstrętnego popkornu !!!! Piwko ok, jakieś herbatniki , batoniki też, ale nie popkorn !!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane