Jesteś tutaj:Kultura Wodne świętowanie nad Jeziorem Winiary
niedziela, 14 lipca 2019 11:44

Wodne świętowanie nad Jeziorem Winiary

 
Wodne świętowanie nad Jeziorem Winiary zdjęcia: Królewski Festiwal Artystyczny

Choć wyjątkowo nie pod żaglami, to jednak wciąż nad taflą popularnych "Łazienek", odbyły się spotkania sportowo-kulturalne zaplanowane w minioną sobotę.

Wszystko za sprawą kolejnej edycji imprezy "Gniezno pod żaglami", choć tym razem stało się to niestety na wyrost. Pogoda, jaka w sobotni poranek powitała gnieźnian sprawiła iż zdecydowano się odwołać zaplanowane kursy żaglówkami po akwenie i przenieść ten punkt wydarzenia na inny termin. Później jednak, za sprawą coraz bardziej rozpogadzającego się nieba, ruszyła impreza, której nawet deszcz nie mógłby zbytnio zakłócić - otwarte mistrzostwa w wakeboardzie. Wodne szaleństwo, za sprawą którego zazwyczaj spokojna powierzchnia akwenu zamieniła się we wzburzoną falami, przyciągało nie tylko samych zawodników, ale także przypadkowych przechodniów, obserwujących popisy uczestników zabawy.

Po sportowych zmaganiach, które trwały przez dobre kilka godzin, nad brzegiem odbyła się nieco spokojniejsza, kulturalna część wydarzenia - koncerty dwóch zespołów folkowo-szantowych - Gumowe Szekle, po których zaprezentowała się Formacja. Także i w tym przypadku, muzyka wybrzmiewająca w okolicy przyciągnęła sporą publikę. Niedziela "Gniezna pod żaglami" za to upłynie pod hasłem wystawy zabytkowego sprzętu pływającego, prezentowanego przy Latarni na Wenei nad Jeziorem Jelonek.

zdjęcia: Królewski Festiwal Artystyczny

1 komentarz

  • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 14 lipca 2019 12:09 napisane przez rezigiusz

    Cóż do Chodzieży jeszcze wam daalleekkoo i proponuje już przestać " zaklinać rzeczywistość " !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane