Jesteś tutaj:Kultura Odwiedź stanowiska z robotami podczas Koronacji Królewskiej
poniedziałek, 22 lipca 2019 15:24

Odwiedź stanowiska z robotami podczas Koronacji Królewskiej

  mn
Odwiedź stanowiska z robotami podczas Koronacji Królewskiej zdjęcie nadesłane

Każdy prawdziwy król i prawdziwa królowa byli kiedyś uwieczniani na portretach. W trakcie nadchodzącej Koronacji Królewskiej będzie okazja ku temu, by wykonał je... robot.

Nie inaczej będzie podczas tegorocznej Koronacji Królewskiej! Szukajcie stanowiska firmy KUKA na placu św. Wojciecha, załóżcie koronę, pozujcie robotowi i pozwólcie uwiecznić tę chwilę na portrecie. Maszyna zeskanuje waszą twarz i przeniesie podobiznę na rysunek. Gotowy portret będzie można zabrać do domu!

Stanowisko firmy KUKA: sobota 12:00-20:00

Natomiast firma Scriware zaprasza do swojego namiotu na warsztaty dla młodszych dzieci „Konstruktorzy i designerzy” oraz tworzenie makiet Gniezna kiedyś i dziś z klocków do nauki podstaw inżynierii. Warsztaty dla starszych dzieci „Robotyczna gra terenowa” to zaś pisanie kodu programistycznego, który sprawi, że robot przejedzie wyznaczoną trasę po 1 z makiet Gniezna. Szczegóły poniżej:

Stanowisko firmy Scriware: sobota i niedziela, 12:30-16:30

Informacje o warsztatach:

„Konstruktorzy i designerzy” - warsztat dla młodszych dzieci

sobota i niedziela, 13.00

* czas trwania: 1,5 godziny

* maksymalna liczba uczestników: 16

* wiek uczestników: ok. 6-9 lat

* co należy przynieść: urządzenie mobilne (smartfon lub tablet) - opcjonalnie

Tematyka:

* Podczas warsztatów dzieci zostaną podzielone na 2 zespoły, których zadaniem będzie stworzenie 1 z 2 makiet: makieta Gniezna kiedyś i dziś.

* Do stworzenia elementów konstrukcyjnych wykorzystywanych na makiecie posłuży system klocków do nauki podstaw inżynierii Skriware.

* Szkielety konstrukcji zostaną następnie własnoręcznie ozdobione przy użyciu zestawu do kreatywnego ozdabiania konstrukcji (design kit).

* Do zadań uczestników należeć będzie także stworzenie rysunkowego otoczenia do zbudowanych konstrukcji - na tekturowej podkładce stanowiącej przestrzeń roboczą dla makiety.

* Dla rozbudzenia ciekawości i zainspirowania uczestników do zabawy wykorzystane zostaną materiały graficzne, z którymi dzieci będą mogły zapoznać się:

- po zeskanowaniu kodów QR - jeśli uczestnicy będą dysponować urządzeniami mobilnymi,

- w formie wcześniej przygotowanych materiałów papierowych - jeśli urządzenia nie będą dostępne.

* O konkretnych zadaniach konstruktorskich, które będą stały przed uczestnikami, będą dowiadywać się oni w formie zagadek, rebusów i quizów powiązanych tematyką z miastem Gnieznem.

Oprócz głównego zadania warsztatowego przewiduje się także organizację kilku szybkich aktywności nagradzanych drobnymi upominkami - np. stworzenie rysunku królika gnieźnieńskiego, odpowiedź na pytanie quizowe etc.

 

Robotyczna gra terenowa - warsztat dla starszych dzieci

sobota i niedziela, 15.00

* czas trwania: 1,5 godziny

* maksymalna liczba uczestników: 20

* wiek uczestników: ok. 10-13 lat

* co należy przynieść: urządzenie mobilne (smartfon lub tablet)

Tematyka:

* Podczas warsztatów wykorzystana zostanie makieta przygotowana wcześniej przez grupę młodszych dzieci.

* Uczestnicy zostaną podzieleni na 2 zespoły, których zadaniem będzie napisanie kodu programistycznego, który sprawi, że robot Skribot przejedzie wyznaczoną trasę po 1 z makiet Gniezna.

* O kolejnych punktach na trasie „wycieczki” robota uczestnicy dowiedzą się rozwiązując serię zagadek związanych z miastem.

 

Uwaga! Na oba warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Prosimy nie zapomnieć o podaniu, na który warsztat chcemy zapisać dziecko.

4 komentarzy

 • Link do komentarza micio czwartek, 25 lipca 2019 14:56 napisane przez micio

  Za rok będzie wystawa autobusów MPK. Roboty wcale się nie wpisują w temat koronacji królewskiej! Nie schodźmy na psy- trzymajmy imprezę na poziomie kulturalnym.
  #Rezigiusz pora założyć betoniarnie- nie umrzemy w tym mieście.

 • Link do komentarza szaraczek czwartek, 25 lipca 2019 07:17 napisane przez szaraczek

  Jak zwykle oni mają pomysły nie z tej ziemi. Ktoś coś klepnie i tak to idzie w tym mieście. Bez ładu i składu.

 • Link do komentarza Marcinos środa, 24 lipca 2019 19:55 napisane przez Marcinos

  Jaki jest sens robienia takiego stoiska?

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 22 lipca 2019 16:04 napisane przez rezigiusz

  Rewelacja !!! Rozumie ze roboty będą z epoki Koronacji Królewskich.

  Widzę ze ta jedyna z całego cyklu JFA impreza spada na psy. Proponuję tez zrobić warsztaty z "lania betonu" gdzie popadnie i bez opamiętania w Pierwszej Stolicy Polski oraz warsztaty z obróbki drewna z drzew wyciętych w ostatnich pięciu latach za rządów obecnego szefa Magistratu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane