Jesteś tutaj:Kultura Dwa wieczory z muzyką klasyczną
poniedziałek, 22 lipca 2019 16:46

Dwa wieczory z muzyką klasyczną

 
Dwa wieczory z muzyką klasyczną źródło zdjęć: UM

W sobotni i niedzielny wieczór dziedziniec Starego Ratusza wybrzmiał wyjątkowymi aranżacjami, przygotowanymi przez nietuzinkowych artystów.

W ramach spotkań z muzyką klasyczną, w oba weekendowe dni gnieźnianie mieli okazję wysłuchać aranżacji, przygotowanych przez zaproszonych do udziału w tym projekcie muzyków. W sobotę przed publicznością wystąpił pianista Maciej Markiewicz, którego dobry kontakt z publicznością oraz sposób prezentowania swojego talentu instrumentalnego pokazał, że muzyka klasyczna wcale nie musi oznaczać wyłącznie poważnego wykonania.

W sobotę natomiast przed gnieźnianami wystąpił Artes Ensemble, którą to grupę gnieźnianie mieli okazję poznać już kiedyś, a teraz ponownie zaprezentowała przygotowany na tę okazję występ. Artyści przypomnieli zgromadzonym na dziedzińcu najpiękniejsze arie operetkowe oraz znane melodie klasyczne. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane