Jesteś tutaj:Kultura Pierwsza „Zabawa Malucha”
piątek, 02 sierpnia 2019 13:37

Pierwsza „Zabawa Malucha”

  mn
Pierwsza „Zabawa Malucha” zdjęcie nadesłane

„Zabawa” to hasło towarzyszące wszystkim działaniom w sierpniu w Starym Ratuszu. Otwiera także pierwszą z propozycji dla dzieci z opiekunami - Zabawę Malucha.

Wiele z kulturalnych wydarzeń odbywających się w Starym Ratuszu zawiera zabawowe elementy i są one tak oczywiste, że zupełnie się nad tym nie zastanawiamy. Zabawa to jednak poważna sprawa. Poprzez propozycje zajęć, organizatorzy chcą wesprzeć najmłodszych uczestników w ich rozwoju. Zabawa bowiem wzmacnia kompetencje społeczne, pozwala budować więzi w grupie, uczy przestrzegania ustalonych reguł, czy rozwija naszą wyobraźnię językową, muzyczną, ruchową, przestrzenną. Podczas czterech sierpniowych poniedziałków odbędą się spotkania, które będą czymś więcej niż tylko miłą propozycją spędzania letniego czasu. 

5 sierpnia, zapraszamy na warsztat pt. "Kiedy jest nudno…". Jest lato, ciepło, leniwie, nudno....? Tak! nuda jest dobra, bo nasz mózg zaczyna pracować inaczej i wyzwala w nas kreatywność. To będą zajęcia, podczas których sięgniemy po rozwijające wyobraźnię, a jednocześnie proste zabawy z własnym ciałem i przedmiotami z najbliższego otoczenia. Na pewno nie będzie nudno - to gwarantują organizatorzy. 

Wszystkie warsztaty odbywać się będą w godz. 11.00 - 12.00, w sali na parterze Starego Ratusza. Skierowane są one do dzieci 4 - 10 lat z opiekunami. Wstęp wolny, ale obowiązują zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 512 411 867, ewentualnie przez Facebooka: Stary Ratusz.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane