Jesteś tutaj:Kultura Piknik Czytelniczy przywitał Gniezno pomimo deszczu
wtorek, 06 sierpnia 2019 11:39

Piknik Czytelniczy przywitał Gniezno pomimo deszczu

  mn
Piknik Czytelniczy przywitał Gniezno pomimo deszczu fot. Anna Farman

Za nami I Piknik Czytelniczy organizowany przez Bibliotekę Miasta Gniezna w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Piknik spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Gniezna, został jednak nieco skrócony z uwagi na nieprzychylne warunki atmosferyczne.

Pracownicy Biblioteki przygotowali sporo atrakcji, które zyskały uznanie wśród odwiedzających wydarzenie osób. W Dolinie Pojednania prezentowały się kluby biblioteki, zapraszając do rozmaitych aktywności. Od zagadek literackich proponowanych przez członkinie klubu „Trzy kwadranse z książką”, przez pozycje książkowe nakłaniające do wyrobienia zdrowych nawyków żywieniowych klubu „Apetyt na książkę”, aż po propozycję włączenia się w akcję społeczną Fundacji im. Zbigniewa Herberta „Podaruj wiersz”. Można było w niej przygotować listowną wiadomość dla dowolnej osoby, posiłkując się twórczością wieszcza. W „STREFIE CZYTANIA” czekały książki, które mogły umilić chwile odpoczynku na leżaku. Na najmłodszych czekała tam prawdziwa atrakcja, czyli czytanie wraz z animowaniem tekstu. Były warsztaty i zabawy dla dzieci „CZY TU, CZY TAM – CZYTAM! realizowane pod patronatem akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, a także strefa Smerfów, w której można było ruszyć tropem małych bohaterów kreskówki i przygotować np. „smerfny domek”. Dla amatorów atrakcji sportowych były piłkarzyki, mini golf, czy koszykówka.

Szczególnym momentem w trakcie Pikniku było wręczenie Medalu Koronacyjnego jednemu z pracowników Biblioteki - Elżbiecie Kamińskiej. Wyróżnienie wręczył prezydent Tomasz Budasz.

Dzięki pomocy i współpracy kilku instytucji, ci którzy w niedzielne popołudnie wybrali się do Doliny Pojednania mogli jeszcze skorzystać ze spotkań z prehistorią (stoisko paleontologiczne rodziny Degórskich), pomalować twarz, zapleść sobie warkocze (Cechowa Szkoła Rzemieślnicza), włączyć się w zabawę z Panem Kleksem, który prowadził gry podwórkowe i zachęcał do bańkowego szaleństwa (Dobrzesiebaw.pl). Dla odważnych była darmowa analiza ciała przygotowana przez Klub Zdrowego Odżywiania. Organizatorzy zapraszali na słodki poczęstunek, ufundowany przez Piekarnię i Cukiernię Familijną – Fałkowo, a dzięki pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury było gdzie usiąść. Swoją najnowszą książkę promowała Sylwia Błach. Dzięki hojności firm: Altom, Velux, TropSport hurtownia sportowa, Pracownia K@M, PSB Mrówka, Waflowóz, Firmia Karuś – Tomasz Karski, organizatorzy mogli wręczyć ponad 400 nagród.

Z uwagi na deszcz, który nie był sprzymierzeńcem imprezy, ostatnim punktem pikniku okazał się występ Iluzjonisty Amona – Arkadiusza Wiatrowskiego.

Odwołany został koncert zespołu Tom Bishop. Jest on przełożony na 30 listopada, będzie częścią tegorocznej edycji Festiwalu Dziedzictwa Kulturowego Gniezna „FYRTEL”.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny