Jesteś tutaj:Kultura Muzyka ulicy ponownie w pierwszej stolicy
środa, 07 sierpnia 2019 12:39

Muzyka ulicy ponownie w pierwszej stolicy

  mn
Muzyka ulicy ponownie w pierwszej stolicy archiwum redakcji

10 i 11 sierpnia na ulicach i w parkach Gniezna po raz 5. wystąpią „buskerzy”, czyli grajkowie uliczni. Co warto podkreślić, nie oznacza to, że w przestrzeni miejskiej oraz podczas wieczornych koncertów na Rynku zabrzmią tylko gitary akustyczne: podczas tegorocznego Weekendu Grajków Ulicznych „Po drodze” muzyka będzie grana także na elektronicznych samplerach, akordeonie, czy… plastikowych wiadrach po farbie.

Weekend Grajków Ulicznych „Po drodze” to, obok m.in. Spotkań Teatralnych „Bez kurtyny” czy Pikniku Czytelniczego z BPMG, jedna z bardziej kameralnych imprez gnieźnieńskiego Królewskiego Festiwalu Artystycznego. W tym roku, przechodnie i odwiedzający miasto turyści będą mogli posłuchać ulicznych występów w łącznie aż 7 lokalizacjach.

W sobotę i niedzielę, pomiędzy 12:00 a 18:00, na „grajków” o różnych porach będzie można trafić na ulicach Tumskiej, B. Chrobrego (na deptaku) i Grzybowo (przy Rondzie Chrztu Polski), a także w parku im. T. Kościuszki i Parku Trzech Kultur. Dodatkowo, w sobotę muzyka wybrzmi na ul. Warszawskiej (przy Targowisku), a w niedzielę przy ul. Łubieńskiego (przy pomniku św. Wojciecha). Godzinowy harmonogram występów prezentuje załączona grafika.

Tradycyjnie już, oprócz występów w przestrzeni miejskiej, oba dni festiwalu zwieńczą koncerty na kameralnej scenie KFA na gnieźnieńskim Rynku: od 19 do 22:30 w sobotę i od 17:00 do 21:30 w niedzielę.

Pośród artystów, którzy tego roku odwiedzą pierwszą stolicę Polski, oprócz „stałych bywalców”, takich jak Marek Motyka czy autor nieoficjalnego hymnu imprezy, Janusz „Cybul” Skwira, warto wymienić wschodzące gwiazdy scen alternatywnej (Zagi, Agata Karczewska) i hip-hopowej (Gadabit, C-zet), oraz prezentujących bardzo widowiskowy show znany m.in. z telewizyjnych programów „Mam talent!” czy „Must be the Music”, duet Bucket Guys.

Wstęp na wszystkie koncerty Weekendu Grajków Ulicznych jest bezpłatny. Organizatorzy wydarzenia: Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie oraz Jarosław Mikołajczyk. Partnerzy: Kirchhoff Automotive, Drukarnia Majorczyk, Enea Operator, Altom oraz Hil-Gaz.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Marek Z. sobota, 10 sierpnia 2019 07:56 napisane przez Marek Z.

    Pamiętajmy , że jeżeli spodoba się Wam czyjeś granie, to wypada rzucić temu grajkowi do futerała drobną monetę albo szalejący na wietrze banknot . Na to symboliczne piwko ! Rzucicie ?

  • Link do komentarza muzyk czwartek, 08 sierpnia 2019 09:41 napisane przez muzyk

    Tylko niech ci grajkowie nie narobią nam wstydu i niech grają porządnie, a nie takie rzępolenie kogoś, komu wydaje się, że grać umie, byle tylko zarobić, a niestety ani talentu ani za grosz umiejętności.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane