Wydrukuj tę stronę
piątek, 09 sierpnia 2019 16:09

Grzegorz Reszko odchodzi z CK eSTeDe

 
Grzegorz Reszko odchodzi z CK eSTeDe archiwum redakcji

W piątkowe popołudnie do naszej redakcji dotarła informacja, że dotychczasowy dyrektor powiatowej placówki kulturalnej kończy swoją pracę na tym stanowisku.

Informacja o tym dotarła do nas 9 sierpnia po godzinie 15. Jak wynikało z jej treści Grzegorz Reszko, który jest dyrektorem Centrum Kultury "Scena To Dziwna" od samego początku powołania tej instytucji w 2009 roku, ma przestać pełnić swoją funkcję. 

W tej celu zweryfikowania tej informacji skontaktowaliśmy się z rzecznikiem Starostwa Powiatowego Agnieszką Rzempałą-Chmielewską, która potwierdziła nam tę wiadomość. Jak przekazała nam, Grzegorz Reszko sam złożył wypowiedzenie - dyrektorem CK eSTeDe ma być tylko do końca sierpnia br. Dodała, że w chwili obecnej nie ma planów, kto mógłby go zastąpić na tym stanowisku. 

W obecnym czasie CK eSTeDe znajduje się w dość trudnej sytuacji z uwagi na nieukończoną przebudowę swojej siedziby, na której prace zostały wstrzymane kilkanaście tygodni temu. Sprawa, która zdaniem niektórych osób budzi kontrowersje, ma mieć swoją kontynuację w nieodległej przyszłości. Jednocześnie obecnie administracja centrum kultury, znajdująca się w byłym budynku policyjnym na ul. Jana Pawła II, wkrótce ma się przenieść na dworzec kolejki wąskotorowej. O zamiarach wobec funkcjonowania eSTeDe Starostwo Powiatowe ma informować w kolejnych tygodniach.

42 komentarzy

startpoprz.123nast.koniec