Jesteś tutaj:Kultura Piknik militarny w dawnych koszarach - fotogaleria
czwartek, 15 sierpnia 2019 15:45

Piknik militarny w dawnych koszarach - fotogaleria

 
Piknik militarny w dawnych koszarach - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

W ramach obchodów przypadającego w czwartek święta Wojska Polskiego, na terenie byłej jednostki przy ul. Wrzesińskiej po raz kolejny odbył się piknik militarny.

Po oficjalnych uroczystościach, które miały miejsce w kościele garnizonowym i na cmentarzu przy ul. Witkowskiej, mniej oficjalna część wydarzenia przeniosła się na ul. Wrzesińską. Na terenie, gdzie jeszcze przed wojną stacjonował 17 Pułk Artylerii Lekkiej, a na brukowanych drogach wybrzmiewał stukot końskich kopyt, ponownie pojawili się przedstawiciele wojsk - choć różnej kategorii i narodowości. Wszystko to za sprawą Pikniku Militarnego, który odbywa się w ramach przypadającego dziś święta Wojska Polskiego. 

Na terenie zielonym za Muzeum Zabytków Kultury Technicznej pojawili się rekonstruktorzy historyczni, przedstawiciele 33 Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego, Wojsk Obrony Terytorialnej, Wilczej Gwardii oraz wojsk Stanów Zjednoczonych. Nie zabrakło także strawy, dobrej zabawy dla najmłodszych oraz możliwości postrzelania do celu. 

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Klocek poniedziałek, 19 sierpnia 2019 19:12 napisane przez Klocek

  Dziękujemy za dopisanie Wilczej Gwardii do uczestników pikniku.

 • Link do komentarza Tomasz sobota, 17 sierpnia 2019 14:30 napisane przez Tomasz

  kibolo, o czym Ty piszesz ? Piknik sam w sobie był z założenia zabawą a nie polem bitwy. Tu nie było miejsca na dyskusje kto co czy itp. Liczyła się świetna zabawa rodzinna i nie tylko. Tyle w temacie.

 • Link do komentarza Dz piątek, 16 sierpnia 2019 21:33 napisane przez Dz

  Świetny piknik byliśmy z rodziną pokazaliśmy córce wiele fajnych żeczy w muzeum. Ale mogło by być dłużej żeby sobie fajnie posiedzieć bo atmosfera była fajna.

 • Link do komentarza kibolo piątek, 16 sierpnia 2019 16:52 napisane przez kibolo

  Hitlerowcy mieli czołgi,Polacy konie i szabelki.Polacy mają złom amerykański i przestarzałe pojazdy do zabijania,oni mają przyciski.Wystarczą 4 sztuki na nasze miliardowe wydatki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane