Wydrukuj tę stronę
czwartek, 15 sierpnia 2019 15:45

Piknik militarny w dawnych koszarach - fotogaleria

 
Piknik militarny w dawnych koszarach - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

W ramach obchodów przypadającego w czwartek święta Wojska Polskiego, na terenie byłej jednostki przy ul. Wrzesińskiej po raz kolejny odbył się piknik militarny.

Po oficjalnych uroczystościach, które miały miejsce w kościele garnizonowym i na cmentarzu przy ul. Witkowskiej, mniej oficjalna część wydarzenia przeniosła się na ul. Wrzesińską. Na terenie, gdzie jeszcze przed wojną stacjonował 17 Pułk Artylerii Lekkiej, a na brukowanych drogach wybrzmiewał stukot końskich kopyt, ponownie pojawili się przedstawiciele wojsk - choć różnej kategorii i narodowości. Wszystko to za sprawą Pikniku Militarnego, który odbywa się w ramach przypadającego dziś święta Wojska Polskiego. 

Na terenie zielonym za Muzeum Zabytków Kultury Technicznej pojawili się rekonstruktorzy historyczni, przedstawiciele 33 Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego, Wojsk Obrony Terytorialnej, Wilczej Gwardii oraz wojsk Stanów Zjednoczonych. Nie zabrakło także strawy, dobrej zabawy dla najmłodszych oraz możliwości postrzelania do celu. 

 

Galeria

4 komentarzy