Jesteś tutaj:Blogi Czy Prezydent ma w nosie protesty mieszkańców?
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 08:10

Czy Prezydent ma w nosie protesty mieszkańców?

  Paweł Kamiński

Przykład działki z ul. Wiosennej wystawionej przez miasto na sprzedaż jest tego najlepszym dowodem.

Tych kilka zdań winien jestem mieszkańcom os. Grunwaldzkiego, których wspierałem jako radny, by sprzedaż wspomnianej nieruchomości odbyła się z korzyścią dla mieszkańców tej dzielnicy. Kiedy mieszkańcy dowiedzieli się, że działka zostanie wystawiona na sprzedaż z przeznaczeniem pod zabudowę wielorodzinną postanowili wyrazić swój sprzeciw, pod którym podpisało się ponad sto osób.

Pomysłów na zagospodarowanie działki było kilka, jednak najczęściej pojawiającym się było zorganizowanie tam Klubu Seniora. Jeśli już Prezydent chce sprzedać tą działkę, to niech uczyni to na takich warunkach, by uzyskać od dewelopera parter budynku z przeznaczeniem na Klub Seniora dla mieszkańców osiedla. Taka też koncepcja, wedle której działka mogłaby zostać zagospodarowana, a miasto zyskałoby bezkosztowo pomieszczenie na wspomniany cel, została dostarczona do Urzędu Miasta. Mieszkańcy poprosili Prezydenta o spotkanie, na którym usłyszeli stanowcze: „nie ma takiej możliwości”. W jakim stanie jest os. Grunwaldzkie wszyscy wiedzą, nikomu nie trzeba przypominać, dlatego też uważam, że władze miasta winne są mieszkańcom tej dzielnicy poświęcenia szczególnej uwagi, a już na pewno nie bagatelizowania ich opinii. Ale cóż, Prezydent wie lepiej, jak zadowolić mieszkańców… Ten protest nie poskutkował, prezydent zrobił swoje.

Na horyzoncie pojawia się kolejny konflikt, protestują mieszkańcy przy ul. Konopnickiej, by nie zabudowywać terenu po Stelli. Mówią wyraźnie czego chcą w tym miejscu: zielonych terenów dla spokojnego odpoczynku, a nie kolejnych betonowych ścian. Obawiam się, że i tym razem Prezydent zrobi swoje. A mam poważne powody, by tak właśnie twierdzić, Prezydent po prostu sprzedaje wszystko, co tylko może. Ostatnio nawet za darmo „przekazał” na rzecz Skarbu Państwa blok po byłym TBSie, ale o tym opowiem Państwu pod koniec wakacji, jak większość Gnieźnian wróci do domów w swojej Pierwszej Stolicy Polski. Oj będzie co opowiadać...

51 komentarzy

 • Link do komentarza Wiesław sobota, 21 września 2019 17:47 napisane przez Wiesław

  Glosowaliście na PO to do kogo pretensje? Co wybieraliscie to macie i oby tak dalej.

 • Link do komentarza 123 czwartek, 12 września 2019 10:17 napisane przez 123

  Panie prezydencie Tomaszu Budasz , kiedy panu podległa Straż Miejska przepędzi pijaków spod sklepu i przystanku autobusowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego znajdujących się w Gnieźnie przy ulicy Armii Krajowej ? Ta sytuacja trwała i trwa za pana poprzedniej i obecnej kadencji !

 • Link do komentarza Kasia czwartek, 12 września 2019 10:12 napisane przez Kasia

  do seniorka , być może tak jest że są na miejscu jak już coś się zdarzy i ostatnio ich widać na coraz częstszych wypadkach drogowych . Co do szpitala to co za problem żeby Gruszczyński porozumiał się z Budaszem który jest budowniczym parkingów i żeby wspólnie rozwiązali problem przy szpitalu ?

 • Link do komentarza obywatel środa, 11 września 2019 22:22 napisane przez obywatel

  W Gnieźnie nie widać ani policji ani straży miejskiej i dlatego jest bajzel na każdym kroku. Władzy też najwidoczniej nie zależy ani na porządku ani na bezpieczeństwie obywateli, skoro samochody stoją w miejscach niedozwolonych i często zasłaniają widoczność pieszym i innym kierowcom.

 • Link do komentarza seniorka wtorek, 10 września 2019 21:23 napisane przez seniorka

  do telewidz. Władze nie mogą NIC ZROBIĆ bo ich organ wykonawczy czyli Policja państwowa zauważyła, że przed szpitalem są nieodpowiednie znaki drogowe. I z powodu "złych znaków drogowych " odmówili interwencji. Normalnie trzeba się położyć i kulać ze śmiechu !! Ludzkie życie jest zagrożone, a Policja państwowa nie może znaleźć paragrafu na bezmyślnych kierowców. Podobnie było przy wieżowcach na osiedlu Władysława Łokietka. Administracja poustawiała na drogach oznaczonych jako drogi pożarowe dodatkowe tabliczki "plac dla Straży Pożarnej". Więcej nawet wydzielone place niezbędne do prawidłowego rozłożenia się samochodu Straży Pożarnej z drabiną o wysięgu do 40 metrów administracja pomalowała na ostry czerwony kolor i wymalowała jeszcze na nich białe napisy wysokości 1,5 metra " plac dla Straży" Ale funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej stwierdzili, że nie będą karali kierowców za postój na tych oznakowanych placach bo nie ma na to paragrafu. Jednak jak powstał prawdziwy pożar w wieżowcu nr 19, i naprawdę trzeba było ratować ludzi to wtedy nagle posypały się mandaty dla zagrażających życiu ludzkiemu kierowców. Dla wszystkich kierowców, którzy pozostawili swoje samochody na tych oznakowanych na czerwono placach. Pytam się wobec tego. Czy ta nasza Policja Państwowa i Straż Miejska reagują tylko wtedy jak się coś rzeczywiście już stanie? A jak istnieje tylko zagrożenie to nie muszą skutecznie reagować ? Panie Komendancie, o co w tym wszystkim chodzi ?

 • Link do komentarza z bloku poniedziałek, 09 września 2019 12:52 napisane przez z bloku

  Samochód firmy pogrzebowej stoi często na samym łuku Grzybowo przed sklepem spożywczym. On jest pojazdem uprzywilejowanym? Gdzie policja?

 • Link do komentarza polecam poniedziałek, 09 września 2019 09:37 napisane przez polecam

  Pan prezydent podobno taki światowiec to mógłby pojechać do pobliskiego Berlina i tam zobaczyć jak rozsądnie i z pomyślunkiem zagospodarowane są miejskie tereny zielone. Naturalistycznie, z właściwym doborem roślin i elementów architektonicznych, z przemyśleniem o ich odporności i wytrzymałości, bez zbędnych i rozbuchanych wydatków. Można i pobierać nauki w Pobiedziskach w tym temacie.

 • Link do komentarza telewidz niedziela, 08 września 2019 08:16 napisane przez telewidz

  Gniezno miało znowu swoje 5 minut "promocji" w tv krajowej. Pokazali bajzel pod szpitalem gdzie parkowane na dziko samochody blokowały przejazd karetkom pogotowia ratunkowego. No nieźle, w powiecie i magistracie jest PO i nie możecie się w tej sprawie porozumieć żeby był porządek ?

 • Link do komentarza wilk niedziela, 08 września 2019 02:49 napisane przez wilk

  W Pierwszej Stolicy Lemingów,że tak powiem,wybierają gimbusy,dzbany i komuno wróć,to potem tak jest niestety, człowiek wystawiony przez byłego senatora,dziś mieniący się prezydentem,odkrył,że jest nieomylny,własne ego wyrosło do niebotycznych rozmiarów,a mieszkańcy ??????????????? Wszystkie już podwyżki były,czy jeszcze nie ???? No cóż ,człowiek wywodzący się z partii,której zadaniem jest zniszczyć Polskę,w myśl hasła By żyło się lepiej,kolesiom,przypomni sobie o mieszkańcach za.............5 lat,jak przyjdą wybory następne !!!!A przez te 5 lat co będzie w Gnieźnie i powiecie także ??????? ano to co powiedział u Sowy pewien pseudo minister w przypływie szczerości,...............ch....du......i kamieni kupa !!!!!! Zobaczycie lemingi !!!!!

 • Link do komentarza Zbulwersowany pracą straży miejskiej piątek, 06 września 2019 14:18 napisane przez Zbulwersowany pracą straży miejskiej

  Zniszczone króliki, dzikie wysypiska tak wyglądą praca straży miejskiej i nieudolnego nią kierowania. Takich zatrudnia Budasz.

 • Link do komentarza ney piątek, 06 września 2019 09:19 napisane przez ney

  szczera prawda!! spróbujcie zadzwonić na nr interwencyjny straży miejskiej że nie mozecie wejsc z dzieckiem na plac zabaw lub nad jezioro spokojnie bo siedzą lub leżą pijani menele - odpowiedz zawsze jedna: niech dzwoni na policję...
  zajmują sie glownie kasowaniem od kierowców np pod szpitalem na 3 maja ( nie ma gdzie stanąć, chodniki tez zapchane) lub np na sobieskiego w okolicy koszar - ale tam gdzie naprawde jest problem bo stają na zakrętach albo tarasują CAŁY chodnik to ich nie ma

 • Link do komentarza poznaniak środa, 04 września 2019 22:11 napisane przez poznaniak

  Nie wiem, gdzie się zwrócić ze sprawą do prezydenta Gniezna, ale jest taka rzecz, ze przyjechaliśmy ze starszą matką na groby cmentarza św. |Krzyża i chcieliśmy zaparkować pod tym wiaduktem. Parking był tak pełen, ze musieliśmy stanąć prawie na samym końcu i się dowiedzieliśmy, że wcale nie było żadnego pogrzebu. Ludzie z tego cmentarza powiedzieli nam, że ten parking cały czas jest zapełniony przez całe dni i ci co chcą odwiedzić groby nieraz nie mają szans, by zaparkować. Nasza matka to osoba starsza i z trudem chodząca i mieliśmy problem, by tak daleko ją poprowadzić. Może prezydent Gniezna coś zaradzi, bo miejscowi powiedzieli, że gościom pogrzebowym wcale on nie służy

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 02 września 2019 23:59 napisane przez urzędas

  Za czystość chodników odpowiedzialny jest właściciel posesji chyba, ze na tym chodniku jest dozwolone parkowanie pojazdów. Wtedy sprzątaniem i usuwaniem śniegu muszą zajmować się służby miejskie. Ale w Gnieźnie konia z rzędem temu, kto choć raz zobaczy sprzątanie chodnika z parkowaniem przez Miasto!

 • Link do komentarza kibolo poniedziałek, 02 września 2019 13:01 napisane przez kibolo

  Najbardziej wkurza marazm "instrumentów" z UM i Straży Miejskiej.Niech powiedzą mieszkańcom kto odpowiedzialny jest za czystość na chodnikach i jezdni przy kamienicach.Tego nie sposób dowiedzieć się nawet czytając uchwałę NRV/73/2019 Rady Miasta Gniezna.

 • Link do komentarza zniesmaczony poniedziałek, 02 września 2019 12:37 napisane przez zniesmaczony

  kupuja mieszkania w najgorszych lokalizacjach i dzielnicach a później narzekają że syf i nic nie ma.. a za te same pieniądze można kupić mieszkanie w naprawdę fajnie rozwijających się osiedlach z dobrą infrastrukturą i perspektywami na przyszłość których grunwaldzkie czy konopnicka nigdy mieć nie będą.

 • Link do komentarza kibolo niedziela, 01 września 2019 19:44 napisane przez kibolo

  Zrozumiałem po wpisie wszystkie wyrazy i przekonałeś mnie,że za czystość w mieście odpowiedzialny jest DUDA.A instrumentami nazywano,za dobrych czasów,urządzenia wydające dźwięki a nie urzędników czy inne ustawy.Za to @mieszkaniec,mimo moich próśb,czepia się komentatora a nie tych co śmiecą.Idź na cmentarz Wawrzyńca i wejdź do TOITOI tam stojącego.Jakim instrumentem tam posprzątasz?To co widać w mieście,smród,bród mogę,jak Suski,porównać do Czarnobyla.Mieszkańcy nie mogą jedynie oczekiwać na pomoc służb sprzątających, sami z siebie powinni wykazywać samodyscyplinę. Papierki zawsze wyrzucać do kosza. Bez naszego zaangażowania praca firm sprzątających nie ma większego sensu. Sami często nie zdajemy sobie sprawy, z tego ile możemy zrobić, by uczynić swoje miasto przyjaznym. Właściwie wystarczy zacząć zmieniać świat od samego siebie.

 • Link do komentarza oko niedziela, 01 września 2019 18:50 napisane przez oko

  Kibolo a co ty tak bronisz tych służb i tego prezydenta ? Jest coś takiego jak uchwała rady miasta z 27 lutego 2019 roku w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Gniezna i tam jest napisane o co chodzi, jakie kto ma obowiązki, co komu wolno itd. nawet jest zaznaczone że wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Gniezna. Czyli jak rozumiem , ustanowiono prawo lokalne w myśl którego również są określone sprawy do egzekwowania przez prezydenta i podległe jemu służby. Polega to na udogodnieniach, organizacji, restrykcjach itd. No to pytam , po co tworzone jest takie prawo skoro jest śmiecenie w mieście, skoro nie wiadomo jak skończyła się sprawa wyjaśnienia i ustalenia osób nie płacących za śmieci itd. Na dobrą sprawę nie wiemy również dlaczego nie egzekwowano obowiązku utrzymania czystości na posesjach, zbierania odpadów i oddawania firmie zbierającej odpady, oraz ponoszenia opłat za ich odbiór, co nie jest tajemnicą bo sam prezydent to przyznał twierdząc że sposobem na rozwiązanie braku pieniędzy w kasie miasta jest podwyższenie opłat uczciwie płacącym.

 • Link do komentarza kibolo sobota, 31 sierpnia 2019 15:13 napisane przez kibolo

  ... a dzisiaj widziałem jak chodnik przed hotelem AWO był myty.Można więc? Można.Chwała właścicielce.A reszta kamieniczników i mieszkańców tylko albo krytykuje albo śmieci.

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 31 sierpnia 2019 08:04 napisane przez mieszkaniec

  Kibolo sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Choć może nie potrzeba zamordysty, ale od pilnowania porządku w mieście jest prezydent i tak powinien ustawić swoje służby, by nikt nie miał do niego pretensji. A co do palenia papierosów na ulicy jestem za zakazem absolutnym. Dymem tacy dmuchaja innym prosto w nos, a i petow wszędzie jest pełno. Niestety, koszy też jest za mało w centrum.Dozorcy nie sprzataja chodników, to fakt, a gdzie jest SM? Raz, drugi po ma dacie i będzie porządek. No i kibolo, może ty nie rozumiesz wszystkich wyrazów, ale instrumentem są właśnie uchwały i urzędnicy, a dyrygentem prezydent, który jak widać w kwestii porządku sobie po prostu nie radzi.

 • Link do komentarza antyPO piątek, 30 sierpnia 2019 22:34 napisane przez antyPO

  Do niejakiego Jasia - czy zwracając się do pana P. ma Pan na myśli pana radnego Pawła Kamińskiego? Jeżeli tak, to proszę śmiało zadawać pytania, bo pan radny jak widać lubi niewygodne dla was tematy. A, ze po władzy spływa wszystko, jak woda po kaczce, to widać nie od dziś.

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane