Jesteś tutaj:Kultura Taneczny festiwal rozpoczęty folkiem - fotogaleria
piątek, 23 sierpnia 2019 18:30

Taneczny festiwal rozpoczęty folkiem - fotogaleria

 
Taneczny festiwal rozpoczęty folkiem - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

Po raz kolejny do Gniezna przybyły liczne zespoły folklorystyczne z całego świata, by zaprezentować swoje narodowe tańce i pieśni ludowe.

Do Międzynarodowych Spotkań z Folklorem, które już od kilku lat wpisują się w program gnieźnieńskiego Królewskiego Festiwalu Artystycznego, dołączyła w tym roku nowość: przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury i różnych partnerów warsztaty i pokazy różnych odmian tańca.

Tegoroczny Weekend Tańca i Folkloru, bo pod takim hasłem będzie organizowane wydarzenie, rozpoczął się Międzynarodowymi Spotkaniami z Folklorem. We wczesnych godzinach wieczornych ulicami centrum przeszły grupy folklorystyczne z Polski, Węgier, Słowacji, Rumunii, Bośni i Hercegowiny, Holandii i Serbii, a także z odległej Kolumbii. Na Rynku rozpoczęły się występy, które potrwają do późnych godzin wieczornych. 

Kolejne dwa dni weekendu także będą wypełnione tanecznymi wydarzeniami:

Sobota, 24 sierpnia – Rynek w Gnieźnie:

11:00 – Zumba szał – maraton zumby
15:00 – The Latin Dream – warsztaty salsy, bachaty i kizomby
19:30 – Rytmy wschodu – warsztaty i pokazy bellydance

Niedziela, 25 sierpnia – Rynek w Gnieźnie:

11:00 – Smaki i rytmy Armenii – warsztaty kulinarne i taneczne
16:00 – Street Jazz – warsztaty taneczne
19:30 – Zatańcz ze mną – potańcówka i koncert Manufaktura Dixie Band

1 komentarz

  • Link do komentarza misiakisia sobota, 24 sierpnia 2019 08:33 napisane przez misiakisia

    Bylo EXTRA od początku do końca. Jedna z dwóch imprez KFA która warta jest dalszego rozwijania.Ten rok byl najlepszy. Dziękujemy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane