Jesteś tutaj:Kultura Zabawa Latowa i Gnieźnieńskie Mistrzostwa Gier Podwórkowych
wtorek, 27 sierpnia 2019 10:30

Zabawa Latowa i Gnieźnieńskie Mistrzostwa Gier Podwórkowych

  mn
Zabawa Latowa i Gnieźnieńskie Mistrzostwa Gier Podwórkowych zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na ciekawe wydarzenie, nawiązujące swoją tematyką do spotkań, odbywających się przed ponad stu laty w Gnieźnie.

Mistrzostwa Gier Podwórkowych bazować będą na dawnych, często zapomnianych grach i zabawach podwórkowych, które dawały radość i możliwość wspólnej zabawy pokoleniom do lat 90-tych minionego wieku włącznie. Spośród wielu podwórkowych, wybraliśmy razem z Teatr Za Miastem kilkanaście najciekawszych, które wejdą w skład mistrzowskich dyscyplin. Do wspólnej zabawy chcemy zaangażować całe rodziny – ze szczególnym akcentem na najmłodszych Gnieźnian. Mistrzostwa zostaną poprzedzone warsztatami, pozwalającymi nauczyć się owych zabaw i gier, poznać techniki i strategie, a także stworzyć niezbędne do zabawy rekwizyty i sprzęty. Rozgrywki do zwycięzców skończą się rzecz jasna nagrodami.

Zabawa Latowa jest propozycją niejako retrospekcyjną. Nazwa bowiem pochodzi od sformułowania używanego w TG "Sokół". Formuła jest także zbliżona do tej historycznej. Zorganizowany piknik na dziedzińcu Starego Ratusza, zaaranżowany wystrój, czy w końcu zaanimowana potańcówka z zespołem Gentle Swing z repertuarem z epoki będzie świetnym działaniem pro-integrującym i pozwalającym na zrealizowanie głównego celu, jakim jest popularyzacja organizacji TG "Sokół".

Zapraszamy już w czwartek, 29 sierpnia:

14:30 – 18:00 Gnieźnieńskie Mistrzostwa Gier Podwórkowych
18:00 – 22:00 Zabawa Latowa - potańcówka z Gentle Swing
 

1 komentarz

  • Link do komentarza kawaler -tancior czwartek, 29 sierpnia 2019 10:30 napisane przez kawaler -tancior

    Dziewczyny i dzierlatki na zabawę przybywajcie . Upust swej energii dajcie. Kawalerowie już na Was czekają . Ale na razie samotnie do ścian się przyklejają. Mam nadzieję , że kawalerów nie zawiedziecie i tłumnie na dziedziniec ratuszowy dzisiaj o 18 tej się wedrzecie !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane