Wydrukuj tę stronę
piątek, 30 sierpnia 2019 12:58

Biblioteka zmienia wizualizację zewnętrzną

 
Biblioteka zmienia wizualizację zewnętrzną fot. Rafał Wichniewicz

Nowy rok szkolny 2019/2020 będzie także nową kartą w dziejach funkcjonowania gnieźnieńskiej biblioteki. Już wkrótce zacznie się wprowadzanie zmian, mających na celu ujednolicenie wizualne książnicy oraz usprawnienie komunikacji z czytelnikami.

Z początkiem września gnieźnieńska Biblioteka Publiczna przywdziewa nową szatę graficzną. Korzystając ze sprawdzonego modelu systemu oznakowania, przygotowanego przez specjalistów ze Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej oraz studia projektowego Motor Studio w ramach projektu „kierunek biblioteka", gnieźnieńska książnica włącza się w ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek.

- Mimo wakacji biblioteka była obecna na różnych inicjatywach, odbywających się na terenie miasta. Także mimo panujących upałów, cały czas pracowaliśmy nad kolejnymi etapami, których biblioteka powinna się podjąć. Skoro zmieniamy się od wewnątrz, wprowadzając różne inicjatywy i przedsięwzięcia, to także powinniśmy zmienić się na zewnątrz. Widoczną zmianą będzie logotyp, czyli część systemu identyfikacji wizualnej - mówił Piotr Wiśniewski, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

Proponowana w ramach projektu identyfikacja wizualna w postaci nowego logo biblioteki jest zgodna z aktualnymi trendami, przyciąga uwagę energetycznymi kolorami, a jednocześnie jest prosta i czytelna. Pozwala także na zindywidualizowane i dostosowanie do potrzeb konkretnej instytucji.

Nowa identyfikacja wizualna Biblioteki wdrażana będzie etapami, a jego pierwszym dostrzegalnym elementem będzie zmiana logotypu. W kolejnych miesiącach obejmie profil Biblioteki w mediach społecznościowych oraz stronę internetową (w nowej odsłonie). W ciągu następnych dwóch lat zmieni się przede wszystkim wewnętrzny system komunikacji wizualnej z czytelnikami, obejmujący nowe tablice kierunkowe, oznakowanie regałów, wprowadzenie kierunkowskazów. Pełne wdrożenie nowej identyfikacji wizualnej zakończy się w grudniu 2021 roku.

1 komentarz