Jesteś tutaj:Kultura Podsumowanie lata w bibliotece
poniedziałek, 02 września 2019 13:29

Podsumowanie lata w bibliotece

  mn
Podsumowanie lata w bibliotece zdjęcie nadesłane

To było lato, które obfitowało w wydarzenia. Lato, w którym Miejska Biblioteka debiutowała w nowych rolach i w nowych rodzajach bibliotecznych aktywności. Lato wypełnione propozycjami Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, które zyskały uznanie mieszkańców miasta.

Zgodnie z zapewnieniami Książnica starała się być tam, gdzie wypoczywali czytelnicy. Dzieci mogły skorzystać z warsztatów czytelniczych przygotowanych przez bibliotekarzy. W zacisznym i zacienionym miejscu, jakim jest Latarnia na Wenei, można było przez całe lato słuchać literackich opowieści i tworzyć własne plastyczne dzieła czerpiące inspirację z książek. Kilka warsztatów poprowadziła autorka wspaniałych książek dla dzieci Pani Agnieszka Gadzińska, z którą również można było porozmawiać na spotkaniu autorskim. Tam też odbył się szereg spotkań ze znanymi polskimi literatami; od poetki Ilony Witkowskiej, przez pisarzy Jakuba Ćwieka, Ryszarda Ćwirleja, Sylwię Chutnik czy blogerkę Katarzynę Wągrowską. Można śmiało rzec, że była to nie lada gratka dla fanów pisarskiej twórczości. Te wydarzenia odbyły się dzięki Stowarzyszeniu Ośla Ławka, które współrealizowało spotkania na terenie Latarni.

Biblioteka pojawiła się także na skorzęcińskiej plaży. Korzystając z zaproszenia Radia Plus, przedstawiła swoje letnie rekomendacje radiosłuchaczom, a także zapoznała z krótkim instruktażem na temat czytania, na przykład, w trakcie wakacyjnych podróży. Dla odpoczywających nad wodą były literackie zagadki i książki: do oglądania, czytania, a nawet wąchania. Biblioteka pokazywała, czytała i bawiła wszystkich, którzy zdecydowali się podejść do naszego stanowiska.

Miejska książnica włączyła się we wspólne święto miasta, jakim jest "Koronacja Królewska", na które przygotowała kilka plastyczno-ruchowych aktywności. A w ramach "Królewskiego Festiwalu Artystycznego" zadebiutowała z I Piknikiem Czytelniczym. Organizatorskie apetyty popsuł deszcz. Jednak Biblioteka pokazała się z dobrej strony i w przyszłym roku na pewno nic nie przeszkodzi w wyczarowaniu dobrej zabawy dla Gnieźnian.

To nie wszystko, bo przecież przez całe lato Biblioteka pracowała ze swoimi czytelnikami na miejscu, w placówkach. Tak jak w Filii nr 2, gdzie bibliotekarki przygotowały szereg propozycji, takich jak: Strefa Czytania, Galeria na sznurku, Planszoteka, konkursy i zabawy związane z kalendarzem świąt nietypowych np. „Książka na cztery łapy i ogon”, z okazji Dnia Psa, „Pocałuj żabę” z okazji "Święta Żaby", które zaangażowały całe rodziny a jednocześnie pozwoliły na popularyzację książek związanych z danym wydarzeniem.

Jakby nie patrzeć, to było naprawdę udane lato dla Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, ale również dla jej czytelników. I można tylko dodać, że tegoroczna jesień w Bibliotece rysuje się przynajmniej tak samo wspaniale.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane