Jesteś tutaj:Kultura Spotkanie z podróżnikiem Aleksandrem Dobą
środa, 02 października 2019 10:45

Spotkanie z podróżnikiem Aleksandrem Dobą

 
Spotkanie z podróżnikiem Aleksandrem Dobą fot. Robert Krawczyk

Już za kilka dni u w hali widowiskowo-sportowej odbędzie się spotkanie z Aleksandrem Dobą - polskim podróżnikiem, który jako pierwszy przepłynął samotnie Ocean Atlantycki kajakiem. 

Wydarzenie odbywać się będzie w ramach cyklu spotkań "Bez cergieli". Tym razem do udziału zaproszony został Aleksander Doba, rodowity Wielkopolanin (urodził się w 1946 roku w Swarzędzu), mieszkający na stałe w Policach. 

Aleksander Doba zasłynął swoimi samotnymi wyprawami po całym świecie. Na swoim koncie ma nie tylko przepłynięcie kajakiem z Afryki do Ameryki Południowej (wyłącznie dzięki sile mięśni), ale także opłynięcie Morza Bałtyckiego, Jeziora Bajkał, a także opłynięcie polskiego wybrzeża czy całego kraju po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Na swoim koncie ma jednak o wiele więcej podróży - wszystkie oczywiście kajakiem, który jest jego pasją od prawie 40 lat. Za swoje nietuzinkowe dokonania zdobył tytuł Podróżnika Roku 2015 - dzięki głosom internautów na stronie National Geographic. 

Spotkanie z Aleksandrem Dobą odbędzie się 10 października w hali widowiskowo-sportowej o godzinie 19:00. Wstęp na wydarzenie jest płatny - 15 zł. Bilety są do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury oraz na kupbilecik.pl

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane